Curry zatrzymany. Listopad? Suns wygrali wszystko!

Hitowe mecze w lidze NBA, które odbyły się w nocy z wtorku na środę czasu polskiego, nie zawiodły. Derby Nowego Jorku trzymały w napięciu do ostatnich sekund, a Suns nie zatrzymali nawet kapitalni w tym sezonie Warriors.

Patryk Pankowiak
Chris Paul Getty Images / Justin Casterline / Na zdjęciu: Chris Paul
Phoenix Suns zmierzyli się we wtorek na własnym parkiecie z Golden State Warriors. To było starcie dwóch zespołów, legitymujących się na początku nowego sezonu najlepszymi bilansami w NBA. Wielki mecz sprostał oczekiwaniom.

Było bardzo ciekawie. Jeszcze na pięć minut przed końcem spotkania obie drużyny dzielił zaledwie punkt (92:91). Ale wtedy Suns ruszyli do ataku.

Gospodarze, niesieni dopingiem kibiców, przeprowadzili niesamowity zryw 10-1, który celnym rzutem za trzy na 56,1 sekundy przed końcem zwieńczył Landry Shamet.

Suns doprowadzili do wyniku 102:92, aby ostatecznie triumfować 104:96. Odnieśli 17. zwycięstwo z rzędu i wyrównali tym rekord klubu z sezonu 2006/2007. - Mamy kompletny zespół. Seria jest serią, ale najważniejsze, że świetnie się przy tym bawimy i gramy naprawdę drużynowo - zaznaczał w rozmowie dla TNT Chris Paul.

Drużyna z Arizony poradziła sobie z liderem Warriors. Stephen Curry trafił zaledwie 4 na 21 oddanych rzutów z pola i zdobył 12 punktów, pilnował go Mikal Bridges. Goście popełnili we wtorek przede wszystkim aż 22 straty. Dla zespołu trenera Steve'a Kerra  to dopiero trzecia porażka w całym sezonie.

Dla Suns, którzy zakończyli listopad z kompletem zwycięstw (ostatnia porażka 28 października), 24 punkty i 11 zbiórek wywalczył DeAndre Ayton. Chris Paul miał 15 "oczek", sześć zebranych piłek, 11 asyst i pięć przechwytów. Devin Booker w pierwszej połowie nabawił się kontuzji i nie pomógł już swojej drużynie po przerwie.

Bitwa o Nowy Jork, pierwsza w sezonie 2021/2022, dla Brooklyn Nets. Podopieczni Steve'a Nasha trafili tylko 8 na 28 oddanych rzutów za trzy, ale szanowali piłkę, bo popełnili zaledwie dziewięć strat i po zaciętym, trzymającym w napięciu spotkaniu pokonali New York Knicks 112:110.

- Wiedzieliśmy, że to nie będzie zwykły mecz. Chodzi o specjalną rywalizację - podkreślał James Harden w pomeczowym wywiadzie z reporterką NBA TV Stephanie Ready.

Evan Fournier celnym rzutem z dystansu na 17,7 sekundy przed końcem doprowadził do remisu (110:110), ale w następnym posiadaniu Nets faul wymusił James Johnson i trafił dwa wolne, które dały im sukces.

- Wróciliśmy na ścieżkę zwycięstw, pokazaliśmy charakter w czwartej kwarcie. Było dużo fanów Knicks, ale nasi kibice ich uciszyli - zaznaczał Harden, zdobywca 34 punktów, dziesięciu zbiórek oraz ośmiu asyst. Kevin Durant wywalczył 27 "oczek", miał ponadto dziewięć kluczowych podań.

Los Angeles Lakers poradzili sobie z Sacramento Kings nawet bez LeBrona Jamesa, który został objęty protokołem bezpieczeństwa związanym z COVID-19. Gracze zespołu z Hollywood przeprowadzili serię 40-8 i od wyniku 52:66 doprowadzili do stanu 92:74.

Goście zwyciężyli 117:92, odnosząc 12. wygraną w sezonie 2021/2022. Anthony Davis zapisał przy swoim nazwisku 25 punktów, a bardzo dobrze spisali się ponadto ich rezerwowi - Malik Monk (22 punkty) oraz Dwight Howard (12 punktów, 13 zbiórek).