Udany powrót i demolka w drugiej kwarcie. Twierdza nadal niezdobyta

Odrobili 11 punktów straty, a po efektownej drugiej kwarcie wypracowali przewagę, której nie oddali do końca meczu rozpoczynającego 13. kolejkę Suzuki I ligi. AZS UMCS Start II Lublin odniósł szóste zwycięstwo w sezonie.

Patryk Neumann
Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin Materiały prasowe / Suzuki I liga/ Bartek Müller / Na zdjęciu: Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin
Beniaminek wygrał z Decką Pelplin 92:70. Obie drużyny przed tym meczem miały identyczny bilans (5-6). Goście wygrali trzy ostatnie mecze, ale w Lublinie ich seria się zakończyła. AZS UMCS Start II odniósł piąte domowe zwycięstwo i w tym sezonie u siebie jest niepokonany. Zdecydowanie gorzej radzi sobie na wyjazdach.

Decka Pelplin szybko odrobiła czteropunktową stratę i uzyskała zdecydowane prowadzenie (21:10). To głównie zasługa Dawida Sączewskiego (osiem punktów) i Mateusza Kaszowskiego (siedem). Mecz świetnie układał się dla gości, ale sygnał do odrabiania strat rzutem z dystansu dał Karol Obarek. Szybko zdobył 10 punktów i był motorem napędowym udanego pościgu (28:23).

Druga kwarta zdecydowanie należała do koszykarzy AZS UMCS Startu II Lublin. Wygrali tę część 30:12 i po 20 minutach prowadzili 45:33. Wcześniej mieli nawet 15 punktów przewagi. Również po zmianie stron byli zdecydowanie lepsi - rekordowo o 25 "oczek". W dwóch środkowych odsłonach zaaplikowali rywalom 58 punktów i to było kluczowe. Różnicę robiły rzuty wolne - 20/26 przy 5/11 Decki. Gospodarze trafili jednak również połowę prób z gry (32/64). Popełnili także mniej strat (11:15).

Karol Obarek skończył mecz z 22 punktami, ośmioma zbiórkami i pięcioma asystami. Trafił 8/12 prób z gry w tym 5/5 za dwa. Wspierał go Bartosz Ciechociński - 19 punktów, po pięć zbiórek i asyst. Wykorzystał 5/8 prób z gry i 8/10 z rzutów wolnych.

Blisko double-double był Adam Myśliwiec - dziewięć "oczek" i 10 zbiórek. Do tego dołożył cztery asysty. Wśród przyjezdnych najlepsi pozostali: Dawid Sączewski - 21 punktów (8/12) i pięć zbiórek oraz Mateusz Kaszowski - 15 "oczek" i pięć asyst.

AZS UMCS Start II Lublin - Decka Pelplin 92:70 (15:21, 30:12, 28:19, 19:18)

AZS UMCS Start II: Obarek 22, Ciechociński 19, Wąsowicz 14, Gospodarek 10, Myśliwiec 9, Pszczoła 9, Nycz 5, Ziółko 4, Grzesiak 0, Kępka 0, Stopierzyński 0.

Decka: Sączewski 21, Kaszowski 15, Konopatzki 8, Szczepanik 7, Kulis 6, Michałek 4, Pułkotycki 3, Wąsowicz 3, Shcherbatiuk 2, Leśniczak 1, Pajkert 0.