Historyczna seria zwycięstw. Suns pobili rekord!

Zrobili to. Phoenix Suns zakończyli listopad bez porażki, a teraz napisali historię. Osiągnęli najlepszy wynik w dziejach swojego klubu.

Patryk Pankowiak
Deandre Ayton Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Deandre Ayton
Phoenix Suns pokonali w czwartek na własnym parkiecie Detroit Pistons 114:103 i odnieśli 18. zwycięstwo z rzędu! Pobili w ten sposób rekord, należący do zespołu z sezonu 2006/2007.

Wtedy Suns mieli pasmo siedemnastu sukcesów, a kampanie zakończyli z bilansem 61-21. Jak będzie tym razem? Drużyna z Arizony na 22 mecze odniosła dotychczas 19 zwycięstw i jest najlepsza w całej lidze NBA.

- Wielkie podziękowania dla kibiców. Jest czwartkowy wieczór, a oni naprawdę tu byli. Hala dziś żyła - mówił w rozmowie z mediami 25-letni Cameron Johnson, który rzucił 19 punktów. Czwartkowe spotkanie w Phoenix na żywo obejrzało 16 tys. fanów.

Tyle samo punktów, co Johnson, miał Cameron Payne. DeAndre Ayton skompletował double-double (17 punktów, 12 zbiórek), a 12 "oczek" i 12 asyst miał Chris Paul. Landry Shamet pod nieobecność kontuzjowanego Devina Bookera spędził na parkiecie 31 minut i trafił 4 na 8 oddanych rzutów za trzy.

Wielkie trio Chicago Bulls zdobyło w czwartek wspólnie 88 punktów, a ich zespół pokonał New York Knicks 119:115 i odniósł 15. zwycięstwo w sezonie 2021/2022. DeMar DeRozan zapisał przy swoim nazwisku 34 "oczka" i kluczowe trafienie na 20,1 sekundy przed końcem, a po 27 punktów mieli Zach LaVine i Nikola Vucevic.

Bulls prowadzili do przerwy 69:51, ale Knicks potrafili w świetnym stylu odrobić straty i doprowadzili nawet do wyniku 108:107. Końcówka spotkania była bardzo ciekawa. Przejął ją DeRozan, który rzucił dla "Byków" sześć ostatnich punktów w meczu, a w ostatnich 12 minutach wywalczył w sumie aż 18 "oczek".

Milwaukee Bucks mieli na swoim koncie osiem zwycięstw z rzędu, ale na tym koniec. Mistrzowie NBA w czwartek nie poradzili sobie z Toronto Raptors, dla których 13 ze swoich 29 punktów w czwartej kwarcie rzucił rozgrywający, Fred VanVleet.

Drużyna z Wisconsin była poważnie osłabiona. Giannis Antetokounmpo odczuwał ból w łydce i trener Mike Budenholzer nie chciał ryzykować. Gospodarze dowiedzieli się o absencji lidera rywali dopiero pół godzin przed meczem. - W myślach po prostu dziękujesz temu na górze, wychodzisz na parkiet i próbujesz wygrać - komentował tę sytuację VanVleet.

Pat Connaughton miał rzut za trzy na sześć sekund przed końcem meczu przy stanie 93:95. Gdyby trafił, wyprowadziłby Bucks na prowadzenie. Spudłował, a Fred VanVleet dwoma celnymi wolnymi ustalił wynik na 97:93. Jrue Holiday zdobył dla obrońców tytułu 26 "oczek".