Słaby występ Trefla Sopot w Pucharze Europy. Początek ustawił mecz

Nie udało się Treflowi dobrze rozpocząć fazy TOP16 Pucharu Europy FIBA. Sopocianie musieli uznać wyższość rywali z Portugalii.

Patryk Pankowiak
Na zdjęciu od lewej: Yannick Franke i Joshua Patton PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu od lewej: Yannick Franke i Joshua Patton
Sporting Lizbona zaskoczył drużynę Marcina Stefańskiego. Goście świetnie otwarli środowy mecz w Sopocie, bo po pierwszych 10 minut prowadzili już różnicą 15 punktów (31:16).

Jak się później okazało, dobry początek okazał się kluczem do zwycięstwa, bo Portugalczycy zyskali dużo pewności siebie i przez trzy następne kwarty kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Trefl próbował zrywu w końcówce, ale jedyne, na co było stać w środę sopocian, to zniwelowali strat do dziewięciu "oczek" na niespełna trzy minuty przed końcem.

Sporting, a konkretnie Joao Fernandes trafił za trzy i zadał decydujący cios w meczu (83:71), który ostatecznie zakończył się wynikiem 83:72. Trefl doznał porażki na otwarcie fazy TOP16 w Pucharze Europy FIBA

Koszykarze z Lizbony przerwali serię sopocian - Polacy mieli na swoim koncie dwa sukcesy w Energa Basket Lidze, a w Europie ostatnio pokonali izraelski Hapoel Eilat, zapewniając sobie awans do następnego etapu rzutem na taśmę.

Gospodarze popełnili w środę 18 strat. Yannick Franke zdobył 17 punktów, a 13 "oczek" uzbierał Paweł Leończyk.

Sporting miał bardzo dobry dzień, trafił aż 14 na 26 oddanych rzutów za trzy, a więc uzyskał w tym elemencie blisko 54-proc. skuteczności. Travante Williams rzucił 18 punktów, a po 16 "oczek" wywalczyli Tanner Omlid i Joshua Patton. Triumf w grupie Trefla odnieśli też CSM CSU Oradea.

Trefl Sopot - Sporting Lizbona 72:83 (16:31, 24:23, 13:17, 19:12)

Trefl: Yannick Franke 17, Paweł Leończyk 13, Michał Kolenda 12, Joshua Sharma 7, Karol Gruszecki 6, Darrin Dorsey 6, DeAndre Davis 5, Darious Moten 4, Hubert Łałak 2, Łukasza Klawa 0.

Sporing: Travante Williams 18, tanner Omlid 16, Joshua Patton 16, Diogo De Costa Ventura 10, Miguel Cardoso 6, Shakir Smith 6, Micah Downs 5, Mike Fofana 3, Antonio Monteiro 0.