"Iffe! Iffe!" i owacja na stojąco. Lundberg wrócił i pokazał klasę

Iffe Lundberg został przywitany przez fanów Enea Zastalu BC Zielona Góra w sposób szczególny przed meczem ligi VTB. Potem Duńczyk zabrał się do pracy i poprowadził CSKA Moskwa do pewnej wygranej 93:59.

Krzysztof Kaczmarczyk
Iffe Lundberg Twitter / oficjalny profil ligi VTB / Na zdjęciu: Iffe Lundberg
To właśnie w Zielonej Górze i w barwach Enea Zastalu BC zaczęło się dla niego wszystko co najlepsze w dotychczasowej karierze. Swoją niesamowitą grą rozkochał w sobie fanów wicemistrzów Polski.

W poniedziałek po raz pierwszy pojawił się w hali CRS "po drugiej stronie barykady". I ponownie zachwycił.

18 punktów (8/11 z gry), pięć zbiórek i pięć asyst w 23 minuty na boisku oraz najwyższy wskaźnik efektywności gry (26). Opuszczając parkiet pod koniec meczu słyszał gromkie okrzyki "Iffe! Iffe!", którym towarzyszyła gorąca owacja.

To właśnie Duńczyk rozpoczął "strzelanie" w tym meczu, rozpoczynając go od "trójki" i efektownego wsadu w kontrze. Gospodarze podjęli rękawicę, ale tylko w pierwszej kwarcie - marzenia o powtórzeniu wielkiej wygranej z poprzedniego sezonu szybko pękły.

CSKA kluczowy fragment zaliczyło od stanu 32:26, kiedy to zaliczyło serię 19:0! Podopieczni Olivera Vidina w tym momencie zgaśli i tak jakby zeszła z nich cała energia.

Rywali z kolei z ławki non stop nakręcał trener Dimitris Itoudis, a jego podopieczni  doskonale dzielili się piłką, wykorzystywali swoje przewagi pod koszem i systematycznie powiększali prowadzenie. Niespodzianki nie było, a finalnie ekipa z Moskwy wygrała różnicą aż 34 "oczek".

O mocy CSKA nich świadczy fakt, że w Zielonej Górze pojawili się bez Willa Clyburna, Alexey'a Shveda, a Tornike Shengelia spędził na parkiecie hali CRS zaledwie... 9 minut.

Enea Zastal BC Zielona Góra - CSKA Moskwa 59:93 (19:23, 13:32, 15:20, 12:18)

Zastal: Nemanja Nenadić 16, Dragan Apić 14, Branden Frazier 8, Tony Meier 5, Przemysław Żołnierewicz 5, Krzysztof Sulima 4, Jarosław Zyskowski 4, Devoe Joseph 3, David Brembly 0, Andrzej Mazurczak 0, Konrad Szymański 0.

CSKA: Iffe Lundberg 18, Semen Antonov 14, Nikola Milutinov 13 (10 zb), Marius Grigonis 9, Johannes Voigtmann 9, Daniel Hackett 8, Alexander Khomenko 7, Nikita Kurbanov 7, Tornike Shengelia 4, Ivan Ukhov 2, Joel Bolomboy 2, Vladimir Ivlev 0.