Mocny finisz Górnika Trans.eu Wałbrzych. Udany derbowy rewanż

Rozpoczęła się runda rewanżowa Suzuki I ligi. Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali z WKK Wrocław 84:74. Różnicę zrobił pozyskany kilka tygodni temu Piotr Niedźwiedzki, ale w końcówce inni gracze byli kluczowymi postaciami.

Patryk Neumann
Górnik Transeu Wałbrzych WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: Górnik Trans.eu Wałbrzych
Dolnośląskie derby od początku były wyrównane, a prowadzenie wielokrotnie się zmieniało. Świąteczny dzień sprawił, że na duże wsparcie swoich kibiców mogli liczyć nie tylko gospodarze, ale również koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych. Po 10 minutach 24:19 prowadzili jednak wrocławianie.

Po kolejnej odsłonie nieznacznie lepsi byli przyjezdni (41:40). Oni mieli później trochę wyższą zaliczkę (53:49), ale stracili osiem punktów z rzędu. Po 30 minutach przegrywali 56:57, bo "trójkę" na koniec kwarty trafił Krzysztof Jakóbczyk.

Jeszcze sześć minut przed końcem gospodarze prowadzili 66:65. Wtedy jednak dopadł ich kosztowny przestój. Stracili 12 punktów z rzędu, co było już nie do odrobienia. Górnik Trans.eu prowadził nawet 84:72, a kluczowe akcje należały do Huberta Pabiana. Swoje cegiełki w tym momencie dołożyli też Damian Cechniak, Krzysztof Jakóbczyk i Marcin Dymała.

Wcześniej najważniejszym koszykarzem Górnika był Piotr Niedźwiedzki. W 20 minut zdobył 19 punktów (9/17 z gry) i sześć zbiórek. W końcówce jednak trener Łukasz Grudniewski postawił na inne podkoszowe opcje. Hubert Pabian skompletował double-double - 19 punktów (6/14) i 11 zbiórek. Rozdał również pięć asyst.

Niedawny transfer Niedźwiedzkiego jednak znacząco poszerzył możliwości czołowej drużyny Suzuki I ligi (13 zwycięstw i cztery porażki). W pierwszej rundzie lepszy był WKK (74:71), który po czwartkowej porażce ma ujemny bilans (8-9). Dla gospodarzy double-double uzyskał Nick Madray - 14 punktów (5/7) i 10 zbiórek. Michał Chrabota miał 18 "oczek" i sześć zbiórek, a Tomasz Ochońko dołożył 14 punktów.

WKK Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 74:84 (24:19, 16:22, 17:15, 17:28)

WKK: Chrabota 18, Madray 14, Ochońko 14, Prostak 12, Wilczek 9, Jędrzejewski 7, Patoka 0, Uberna 0, Wątroba 0.

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 19, Pabian 19, Jakóbczyk 14, Zywert 9, Dymała 8, Cechniak 6, Durski 6, Kruszczyński 3, Ratajczak 0.