Niepojęty mecz w PLK! To nie miało prawa się tak skończyć

To, co wydarzyło się w Sopocie, generalnie nie miało prawa się stać. Trefl Sopot po szalonym meczu pokonał PGE Spójnię Stargard 72:71, odrabiając przy okazji 21-punktowy deficyt!

Krzysztof Kaczmarczyk
Darrin Dorsey (z piłką) PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Darrin Dorsey (z piłką)
Powiedzenie, że prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą, a nie jak zaczynają, jest stare jak świat. Absolutnie pasuje jednak do niedzielnego meczu w Ergo Arenie.

Trefl zagrał bez Michała Kolendy i Yannicka Franke. Zaczął mecz ze Spójnią od... 0:19! W pierwszej kwarcie goście prowadzili rekordowo aż 26:5!

Podopieczni Marcina Stefańskiego zaczęli się jednak budzić. W trzeciej kwarcie szalał Darrin Dorsey (11 "oczek" w tej części) i stało się coś, w co jeszcze kilkadziesiąt minut wcześniej mało kto wierzył - Trefl objął prowadzenie 47:46.

Spójnia jednak raz jeszcze zdołała odskoczyć i pięć minut przed końcem było 71:58 dla gości ze Stargardu. Na tym jednak wszystko co dobre się skończyło jeżeli chodzi o zawodników ze Stargardu.

Trefl zamknął spotkanie serią 14:0, rzuty wolne na wygraną trafił Josh Sharma, w kluczowej akcji Spójni piłkę z kozła Admonowi Gilderowi "wyjął" DeAndre Davis, a Stefański oszalał - tak w skrócie można opisać finisz tego kuriozalnego spotkania.

W takich okolicznościach sopocianie wygrali czwarty mecz z rzędu. Tutaj nie liczył się styl, a wygrana. 22 "oczka" i pięć asyst zaliczył finalnie Dorsey, 17 punktów, siedem zbiórek i trzy bloki miał Sharma, a double-double skompletował Darious Moten.

Spójnia przegrała mecz, którego przegrać nie mogła, a jednak... Nie pomogło 12 "trójek" i tylko dziewięć strat.

Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard 72:71 (9:26, 21:13, 22:17, 20:15)

Trefl: Darrin Dorsey 22, Josh Sharma 17, Darious Moten 14 (10 zb), Brandon Young 7, DeAndre Davis 7, Karol Gruszecki 5, Paweł Leończyk 0, Daniel Ziółkowski 0.

PGE Spójnia: Baylee Steele 21, Justin Gray 18, Admon Gilder 15, Nick Spires 7, Tomasz Śnieg 5, Daniel Szymkiewicz 3, Kacper Młynarski 2.