Polski klub bliżej ósemki EuroCupu! Nowa gwiazda szybko pokazała klasę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sebastian Stankiewicz / Na zdjęciu: Weronika Gajda
Materiały prasowe / Sebastian Stankiewicz / Na zdjęciu: Weronika Gajda

Wielki mecz wicemistrzyń Polski! Koszykarki BC Polkowice pokonały po szalonym meczu, w którym miały nawet 17 punktów przewagi, rosyjską Nadieżdę Orenburg 75:72. Kapitalny debiut zaliczyła Erica Wheeler.

Z jednej strony jest radość z powodu arcyważnej wygranej. Z drugiej jest trochę żal, że zaliczka zatrzymała się na liczbie trzy, bo handicap przed meczem rewanżowym mógł być lepszy.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie, bo od koncertu Sasy Cado. Serbka trafiała absolutnie wszystko. Wykorzystała pięć rzutów zza łuku w pierwszej kwarcie, a "Pomarańczowe" prowadziły nawet 29:12!

Rywalki zdołały się jednak otrząsnąć, bo na rekordowe straty odpowiedziały serią 11:0 i mecz - aż do samego końca - był bardzo wyrównany. Polkowiczanki jednak do samego końca prowadzenia z rąk nie wypuściły.

Swój duży wkład w sukces miała debiutująca w ekipie wicemistrzyń Polski Erica Wheeler. Nowa gwiazda zespołu spędziła na parkiecie niespełna 33 minuty, notując 16 punktów (6/7 z gry), dziewięć asyst, trzy zbiórki i trzy przechwyty. Wskaźnik efektywności gry zatrzymał się na liczbie 29 i był najlepszy wynik spośród wszystkich uczestniczek spotkania.

Problemem podopiecznych Karola Kowalewskiego były straty, których polkowiczanki popełniły aż 22. Nadieżda zamieniła je na 21 "oczek".

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w środę 20 stycznia. Stawką jest awans do najlepszej ósemki rozgrywek EuroCupu.

BC Polkowice - Nadieżda Orenburg 75:72 (29:19, 19:23, 13:18, 14:12)

BC: Stephanie Mavunga 20 (11 zb), Sasa Cado 17, Erica Wheeler 16, Artemis Spanou 10, Weronika Gajda 5, Klaudia Gertchen 4, Alicja Grabska 2, Weronika Telenga 1.

Nadieżda: Kyara Linskes 13, Elizaveta Komarova 12, Daria Namok 10, Markeisha Gatling 10, Viktoriia Medvedeva 10, Nathalia Zhedik 8, Adaora Elonu 6, Natisha Hiedeman 3, Svetlana Tokhtash 0.

Zobacz także: Znamy pary ćwierćfinałowe Suzuki Pucharu Polski! Będzie się działo Czy COVID-19 może zepsuć Suzuki Puchar Polski? Prezes PZKosz zdradził rozwiązanie

Czy BC Polkowice wywalczą awans do najlepszej ósemki EuroCupu?