"Święta Wojna" nie zawiodła! Miała swoją wielką gwiazdę. Co za występ!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Kyndall Dykes
PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Kyndall Dykes

Działo się, bo w tych meczach nie może być inaczej! Anwil Włocławek po szalonym spotkaniu pokonał WKS Śląsk Wrocław 97:89. Emocje jednak były niemal do ostatniej sekundy.

Te mecze mają swoją piękną, wielką historię i w sobotni wieczór Anwil i Śląsk dopisali kolejny kapitalny rozdział.

Wygrany mógł być tylko jeden - okazali się nim "Rottweilery". Miały w swoich szeregach Kyndalla Dykesa - ten zagrał genialne zawody. Linijka statystyczna mówi sama za siebie. 30 punktów na skuteczności 14/17 z gry, a do tego pięć zbiórek i trzy asysty.

Gospodarze na ostatnią kwartę wychodzili prowadząc różnicą 13 "oczek", ale podopieczni Andreja Urlepa nie powiedzieli ostatniego słowa. Efekt? Po "trójce" Łukasza Kolendy było tylko 90:87 dla Anwilu.

Co więcej. Śląsk miał swoje szanse na doprowadzenie do remisu, niestety fatalne straty przekreśliły całą pogoń. Najpierw Kodi Justice zgubił piłkę, a potem potknął się Travis Trice i James Bell, któremu w tym meczu wybitnie nie szło, efektownym wsadem przypieczętował triumf przy szalonej radości fanów.

Śląsk ma czego żałować. Nieźle wszedł w mecz, długo prowadził, ale w drugiej kwarcie odpaliły pistolety Jonah Mathews i Dykes (obaj po 13 punktów do przerwy), a Anwil zaliczył serię 16:2!

Po zmianie stron włocławianie poszli za ciosem. Wiatr na parkiecie robił Dykes, a "Rottweilery" rekordowo miały 16 "oczek" przewagi (79:63). Powrót graczy Śląska kosztował dużo i happy endu nie było.

Wrocławian ciągnął Travis Trice, który w sobotę obchodził urodziny. Solenizant uzbierał 19 "oczek" i osiem asyst. Śląsk miał pięciu zawodników z dwucyfrową zdobyczą punktową, ale to Anwil miał gwiazdy, które zadecydowały.

Anwil Włocławek - WKS Śląsk Wrocław 97:89 (19:24, 29:26, 31:16, 18:23)

Anwil: Kyndall Dykes 30, Jonah Mathews 20, Luke Petrasek 19, Ziga Dimec 10, Maciej Bojanowski 9, James Bell 7, Łukasz Frąckiewicz 2, Kamil Łączyński 0, Sebastian Kowalczyk 0, Alex Olesiński 0.

Śląsk: Travis Trice 19, Łukasz Kolenda 14, Ivan Ramljak 13, Aleksander Dziewa 12, Kerem Kanter 11, Kodi Justice 8, Martins Meiers 8, Cyril Langevine 2, Jakub Karolak 1.