Dramat w czwartym akcie. Gra Trefla totalnie się zapadła

Fatalna czwarta kwarta rozwiała nadzieje na kolejny sukces Trefla Sopot w FIBA Europe Cup. Podopieczni Marcina Stefańskiego w decydujących minutach nie istnieli. Sporting Lizbona wygrał finalnie 76:63.

Krzysztof Kaczmarczyk
Yannick Franke WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Yannick Franke
Gdy po trzech kwartach Trefl prowadził 52:48 wydawało się, że szansa na drugie zwycięstwo w tej fazie FIBA Europe Cup jest duża.

Sporting miał jednak inny plan, a sopocianie dla odmiany finałowe dziesięć minut grali tak, jakby im ktoś zabrał cały talent.

W samej czwartej kwarcie podopieczni Marcina Stefańskiego popełnili aż siedem strat. Jedynym, który notował cyferki, to Josh Sharma - zdobył 9 z 11 "oczek" Trefla w tej części.

Sporting grał z kolei jak nakręcony. Nie do zatrzymania był energiczny Travante Williams (finalnie 22 punkty, 12 zbiórek i siedem przechwytów), a mecz zamknął dwoma "trójkami" Tanner Omlid. Kluczową część gospodarze wygrali 28:11.

Sharma finalnie miał 16 "oczek", dziewięć zbiórek i pięć bloków. Byłe absolutnie najjaśniejszym punktem Trefla. Dramatycznie wypadli liderzy. Yannick Franke (2/9), Darrin Dorsey (1/11) i Brandon Young (3/10) wykorzystali zaledwie 6 z 30 rzutów z gry!

Innym potężnym problemem było zastawienie, a raczej jego brak. Gracze portugalskiej ekipy zanotowali aż 21 zbiórek w ataku (Williams miał ich 9), po których zanotowali 13 punktów. 19 dołożyli z kolei po stratach Trefla.

Sopocianie przegrali, ale nadal są w grze o awans do kolejnego etapu FIBA Europe Cup. Żeby jednak o tym myśleć, w kolejnych meczach trzeba zagrać o niebo lepiej w porównaniu z występem w Lizbonie przeciwko Sportingowi.

Sporting Lizbona - Trefl Sopot 76:63 (17:21, 18:13, 13:18, 28:11)

Sporting: Travante Williams 22 (12 zb), Josh Patton 11, Daniel Relvao 11, Tanner Omlid 11, Micah Downs 9, Joao Fernandes 7, Miguel Cardoso 5, Diogo Ventura 0, Antonio Monteiro 0, Shakir Smith 0, Mike Fofana 0.

Trefl: Josh Sharma 16, Michał Kolenda 13, Yannick Franke 9, Brandon Young 7, DeAndre Davis 6, Karol Gruszecki 5, Paweł Leończyk 5, Darrin Dorsey 2, Darious Moten 0, Daniel Ziółkowski 0.