Wykonały swoją robotę. Spacerek i najlepszy bilans w lidze

Pewnie po swoje sięgnęły w Toruniu koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka wygrały 93:69, a minuty dostała cała jedenastka zawodniczek, jakie pojawiły się w składzie.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki AZS UMCS YouTube / Na zdjęciu: koszykarki AZS UMCS
Lublinianki były zdecydowanym faworytem meczu i pokonanie popularnych "Katarzynek" było czymś w rodzaju obowiązku.

Zadanie ułatwiał nieco fakt, że gospodynie zagrały w niekompletnym składzie. Na parkiecie w ogóle nie pojawiła się Quinntavia Bennett, a w składzie w ogóle nie znalazły się Oumoul Sarr i Tyler Scaife.

Swoje minuty wykorzystały zatem inne, jak Marta Nowicka, która zaliczyła swój rekordowy występ, notując 15 punktów i siedem asyst.

Torunianki rozpoczęły z animuszem, ale z każdą kolejną kwartą, a nawet minutą, przewaga rywalek rosła - rekordowo wynosiła nawet 27 "oczek" (42:69).

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS odnotował 11. zwycięstwo w sezonie przy zaledwie dwóch porażkach. Dokładnie taki sam bilans ma ekipa BC Polkowice. Aktualnym liderem Energa Basket Ligi Kobiet jest jednak PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - zespół ten ma jednak o trzy spotkania rozegrane więcej.

Energa Toruń - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 69:93 (25:31, 13:23, 13:17, 18:22)

Energa: Marta Nowicka 15, Evelyn Adebayo 15 (13 zb), Aleksandra Pszczolarska 11 (11 zb), Łucja Grzenkowicz 8, Zuzanna Urban 7, Marta Wieczyńska 2.

AZS UMCS: Natasha Mack 17, Kamiah Smalls 16, Martina Fassina 13, Emilia Kośla 13, Zuzanna Sklepowicz 11, Wiktoria Duchnowska 8, Aleksandra Kuczyńska 6, Ivana Jakubcova 5, Klaudia Niedźwiedzka 4, Olga Trzeciak 0, Natalia Kurach 0.