Co to był za mecz! Marcus Lewis "pograł sobie" z Anwilem

To było dziesięć minut, w których cały Anwil Włocławek nie zdołał zatrzymać jednego gracza, a to kosztowało go prestiżową porażkę w meczu na szczycie. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrali 83:77, a Marcus Lewis zamknął mecz w genialnym stylu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Marcus Lewis WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: Marcus Lewis
Ci, którzy ostrzyli sobie zęby na wielki hit Energa Basket Ligi, nie zawiedli się w żadnym calu. Czerwona i wypełniona po brzegi Gryfia znów eksplodowała.

W czwartej kwarcie wszystko na swoje plecy wziął Marcus Lewis i udźwignął całych Czarnych. Zdobył w tej części... wszystkie swoje 17 punktów!

Kluczowe trafienie zaliczył półtora minuty przed końcem, gdy popisał się "trójką" z narożnika, a słupszczanie objęli prowadzenie 77:73. Potem dokończył dzieła trzema skutecznymi akcjami. Anwil nie miał na niego żadnej odpowiedzi.

Anwil miał 40 procent skuteczności rzutów z gry i zaledwie 50 procent z linii rzutów wolnych (12/24). Czarnym udało się zatrzymać przede wszystkim Jonaha Mathewsa. Lider "Rottweilerów" trafił tylko 4 z 15 rzutów z gry i miał 10 strat.

Włocławianie zaczęli mocno, bo od prowadzenia 13:4, ale zmiennicy Czarnych "zrobili robotę" (łącznie zdobyli aż 37 "oczek"). Ważne punkty zdobywał Dawid Słupiński i gospodarze po chwili byli na czele mając siedem "oczek" przewagi (29:22).

Potem spotkanie się wyrównało, ale to ekipa Mantasa Cesnauskisa miała więcej opcji. Co chwilę bowiem inni gracze brali na siebie ciężar i dawali coś ekstra. W kluczowej części piłkę wziął Lewis, który wcześniej spędził na parkiecie niewiele minut z powodu problemów z faulami. W decydującej części było widać, jaką ma energię.

Czarni znów zachwycili. Wygrali z Anwilem po raz drugi w sezonie i w ligowej tabeli mają teraz dodatkowo punkt więcej. To wszystko może mieć ogromne, kluczowe znaczenie przy rozstawieniu przed fazą play-off.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 83:77 (19:21, 21:18, 23:19, 20:19)

Czarni: Marcus Lewis 17, William Garrett 12, Dawid Słupiński 10, Kalif Young 10, Jakub Musiał 9, Bartosz Jankowski 8, Lewis Beech 7, Marek Klassen 8 (13 as), Mikołaj Witliński 2.

Anwil: Ziga Dimec 18, Kyndall Dykes 16, Luke Petrasek 14, Jonah Mathews 10, Kamil Łączyński 9, Maciej Bojanowski 5, James Bell 3, Łukasz Frąckiewicz 2.