Trzy dogrywki i to trafienie. Co to był za mecz! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / oficjalny profil ligi VTB / O.J. Mayo
Twitter / oficjalny profil ligi VTB / O.J. Mayo

To było szalone 55 minut koszykówki na najwyższym poziomie zakończone niewiarygodnym trafieniem. Uniks Kazań ograł w Moskwie CSKA 105:103 po trzech dogrywkach w meczu ligi VTB.

Konfrontacja na absolutnym szczycie jeżeli chodzi o VTB nie zawiodła. Fani zobaczyli mnóstwo dobrej koszykówki, a dramaturgią można by było obdzielić kilka meczów.

Rozstrzygnięcie zapadło w ostatniej sekundzie trzeciej dogrywki. Bohaterem meczu okazał się O.J. Mayo, który trafił w całym spotkaniu... jeden rzut! Ten kluczowy i najważniejszy.

Przy stanie 103:103 w posiadaniu piłki było CSKA Moskwa, a konkretnie Daniela Hacketta, który do tego momentu miał 33 punkty i 11/16 z gry. Tym razem jednak najpierw dał się zablokować, a potem nie trafił zza łuku.

Uniks zebrał piłkę, a ta trafił w ręce Mayo - ten do tej pory miał 0/4 z gry. Decydującą, jak się później okazało akcję, wziął jednak na siebie.

Przebiegł całe boisko i zdecydował się na wydawało się szalony rzut z odchylenia z zerowego kąta. Trafił ponad rękoma dwóch zdecydowanie wyższych obrońców. Ekipa z Kazania wygrała 105:103 i z bilansem 11 zwycięstw i dwóch porażek jest liderem VTB.

Co ciekawe w Moskwie to Uniks był za każdym razem bliżej wygranej. Na koniec czwartej kwarty rzutu na zwycięstwo nie trafił Mario Hezonja (31 punktów i 10 zbiórek), a na koniec pierwszej i drugiej kwarty to CSKA z linii rzutów wolnych doprowadzało do remisów.

Wśród pokonanych niezły występ zaliczył Iffe Lundberg. Była gwiazda Enea Zastalu BC zaliczyła 19 "oczek", trzy asysty i dwie zbiórki w 31 minut spędzonych na parkiecie.