Górnik Trans.eu Wałbrzych wygrał w Lublinie. Czterech koszykarzy z double-double

AZS UMCS Start II Lublin przystąpił do meczu 25. kolejki Suzuki I ligi w tylko ośmioosobowym składzie. Wykorzystał to faworyzowany Górnik Trans.eu Wałbrzych, który wygrał 91:81. Goście mieli wcześniej nawet 22 punkty przewagi.

Patryk Neumann
Górnik Transeu Wałbrzych WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: Górnik Trans.eu Wałbrzych
Dla drużyny z Lublina była to dopiero druga domowa porażka w obecnych rozgrywkach Suzuki I ligi. AZS UMCS Start nie mógł się bardziej wzmocnić, bo zespół z Energa Basket Ligi już o 18:00 powalczy o Suzuki Puchar Polski. W składzie i tak znalazło się kilku graczy z końca ławki finalisty turnieju, który odbywa się w Lublinie.

Górnik Trans.eu Wałbrzych bez względu na sytuację rywala był faworytem, bo po tym meczu z bilansem 18-6 wrócił na drugie miejsce w tabeli. Goście zaczęli od mocnego uderzenia i prowadzenia 15:4. W pierwszej kwarcie byli skuteczni trafjając 13/19 prób z gry. AZS UMCS Start chwilami się odgryzał (20:29), ale na przełomie pierwszej i drugiej kwarty stracił 13 punktów z rzędu.

Gospodarze odpowiedzieli serią 12:2 jednak ich przeciwnik kontrolował sytuację i po 20 minutach prowadził 55:40. W pierwszej połowie swoje przewagi wykorzystywali podkoszowi Górnika Trans.eu. Hubert Pabian miał 17, Piotr Niedźwiedzki 12, a Damian Cechniak osiem punktów.

Po zmianie stron różnica długo utrzymywała się w okolicach 20 punktów. Dopiero w czwartej kwarcie gospodarze zbliżyli się na 77:87. Nie wykorzystali jednak swoich szans żeby bardziej postraszyć faworyta i przegrali 81:91. Górnik Trans.eu miał zdecydowanie więcej zbiórek (52:35) i asyst (26:14). Do tego trafił 11 "trójek" przy dziewięciu rywala. Na minus dla gości straty (16:11).

Liderami AZS UMCS Startu byli: Karol Obarek (19 punktów), Mikołaj Stopierzyński (15) i Bartosz Ciechociński, który skompletował double-double (15 "oczek" i 11 zbiórek). Wspierał ich jeszcze znacząco Norbert Ziółko (14 punktów, 4/6 za trzy).

W Górniku Trans.eu double-double miało aż trzech podkoszowych. Piotr Niedźwiedzki uzyskał 20 punktów i 10 zbiórek. Hubert Pabian zatrzymał się na 17 "oczkach", ale również miał 10 zbiórek, a Damian Cechniak do 10 punktów dołożył 11 zbiórek. Do tego warto odnotować 15 "oczek" Krzysztofa Jakóbczyka (4/6 za trzy).

AZS UMCS Start II Lublin - Górnik Trans.eu Wałbrzych 81:91 (21:32, 19:23, 22:24, 19:12)

AZS UMCS Start II: Obarek 19, Ciechociński 15, Stopierzyński 15, Ziółko 14, Wąsowicz 8, Nycz 6, Gospodarek 4, Myśliwiec 0.

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 20, Pabian 17, Jakóbczyk 15, Cechniak 10, Durski 10, Zywert 9, Ratajczak 5, Kruszczyński 3, Dymała 2, Jeziorowski 0.