Działo się! W polskiej lidze żadna przewaga nie jest bezpieczna

Genialne emocje w Szczecinie! King zrobił dużo, żeby odrobić 19 punktów starty. W końcówce zdołał nawet wyjść na prowadzenie, ale Grupa Sierleccy Czarni Słupsk odbili piłeczkę, wygrali 77:74.

Krzysztof Kaczmarczyk
William Garrett Materiały prasowe / Andrzej Romański / Na zdjęciu: William Garrett
Co to było za spotkanie! W końcówce trzeciej kwarty Czarni prowadzili 65:46, ale King jest znany z tego, że nie poddaje się do samego końca.

I szczecinianie sukcesywnie zaczęli gonić rywali. Doskonałe minuty zaliczył Filip Matczak, który w czwartej kwarcie zdobył 12 ze swoich 15 punktów.

To jego efektowna dobitka z faulem wyprowadziła King na prowadzenie 72:71 na nieco ponad 100 sekund przed końcową syreną!

Gdy wydawało się, że kolejny wielki comeback w Energa Basket Lidze stanie się faktem, Czarni odpowiedzieli doskonale - najpierw efektownie swoją akcję wykończył Marcus Lewis, a po chwili ten sam zawodnik oddał na obwód do Williama Garretta, a ten trafił najważniejszy rzut w meczu.

Gospodarze mieli czas na doprowadzenie do dogrywki. Najpierw jednak nie trafił Matczak, a w ostatnich sekundach defensywa ekipy Mantasa Cesnauskisa pozamykała wszystkie opcje i Malachi Richardson miał bardzo trudną pozycję do oddania swojej próby z dystansu. Generalnie wybór zawodnika do oddania kluczowego rzutu dziwi, bo Richardson miał do tego momenty 0/5 z dystansu.

King dwukrotnie musiał odrabiać w tym meczu solidne straty - w drugiej kwarcie Czarni zaliczyli serię 15:0, po której prowadzili 35:19. Szczecinianie jednak odpowiedzieli 11 punktami z rzędu.

3/14 z gry Stacy Davisa, 0 punktów Sherron Dorsey-Walkera - to ważne rzeczy, które miały wpływ na porażkę. Czarni dla odmiany zaliczyli 53 procent skuteczności rzutów z gry trafiając 10 "trójek" przy 19 próbach.

King Szczecin - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 74:77 (12:15, 22:29, 14:20, 26:13)

King: Filip Matczak 15, Jakub Schenk 13, Cyril Langevine 13, Stacy Davis 11, Malachi Richardson 9, Kacper Borowski 8, Paweł Kikowski 3, Jay Threatt 2, Sherron Dorsey-Walker 0.

Czarni: William Garrett 16, Marek Klassen 15, Jakub Musiał 11, Marcus Lewis 9 (10 zb), Dawid Słupiński 8, Beau Beech 7, Mikołaj Witliński 7, Bartosz Jankowski 4.