Trice grał 38 minut - WKS Śląsk robił, co mógł. Ale nie było happy-endu

WKS Śląsk Wrocław robił, co mógł, ale niemiecka drużyna Humbert Towers okazała się zbyt mocna. Travis Trice spędził prawie cały mecz.

Patryk Pankowiak
drużyna Śląska Wrocław WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: drużyna Śląska Wrocław
Nie udało się WKS Śląskowi powtórzyć w środę wyczynu z 8 grudnia, kiedy na własnym parkiecie pokonał Hamburg Towers 87:71 i odniósł premierowe zwycięstwo w Pucharze Europy.

Teraz drużyna Andreja Urlepa walczyła o czwarty sukces, który w przypadku podtrzymania zawieszenia rosyjskiego Lokomotivu Kubań Krasnodar, dałby im pewny awans do fazy play-off 7DAYS EuroCup.

Tak się nie stało, bo wrocławianie, pomimo walki do końca, nie dotrzymali kroku niemieckiej drużynie. Gospodarze triumfowali na własnym parkiecie 92:86 i zanotowali szósty sukces w sezonie.

WKS tracił w środę do Towers już nawet 18 punktów (33:51 do przerwy). Udało się mu na finiszu zniwelować straty do zaledwie trzech "oczek", ale wtedy ważny rzut trafił Maximilian Di Leo, a następnie zza łuku przymierzył świetny Lukas Meisner, doprowadzając do wyniku 91:83 na 24 sekundy przed końcem.

Meisner zdobył 23 punkty i zebrał 12 piłek. Towers zanotowali aż 22 zbiórki w ataku. Oddali 49 rzutów za trzy, z których trafili 17 prób.

Dla wrocławian 29 "oczek" zdobył niesamowity Travis Trice. To on i Aleksander Dziewa byli świetni w barwach WKS Śląska. Zdobyli wspólnie 50 punktów. Polak wykorzystał 6 na 10 prób z pola i 9 na 11 wolnych. Kerem Kanter miał 12 zbiórek.

Trice spędził na parkiecie aż 38 minut. Mało w grze był natomiast Ivan Ramljak, który bardzo szybko, jeszcze w pierwszej kwarcie, popełnił trzy faule. WKS Śląsk doznał 11. porażki w Pucharze Europy i jest aktualnie na ósmym miejscu.