Pokaz siły Partizana. Śląsk osiągnał swój cel minimum

Serbski gigant ze znakomitym Zlejko Obradoviciem na ławce trenerskiej okazał się być poza zasięgiem Śląska Wrocław i wygrał w Hali Stulecia 93:71. Punktowym liderem gości był doskonale znany z gry na polskich parkietach Kevin Punter.

Krzysztof Kaczmarczyk
Michał Gabiński i Zach Leday PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Michał Gabiński i Zach Leday
Partizan bardzo szybko rozwiał jakiekolwiek nadzieje wrocławian na sprawienie niespodzianki. W połowie pierwszej kwarty goście prowadzili już 21:4, a jeszcze w tej części mieli nawet 20 "oczek" przewagi.

Wspomniany Kevin Punter, który na szerokie wody wypłynął w ekipie z Radomia, szalał przed przerwą - spotkanie zakończył z dorobkiem 15 punktów. Tyle samo uzbierał Yam Madar.

Gospodarze próbowali coś "szarpnąć" po przerwie, ale Partizan pozwolił na niewiele, bo sam miał problemy - bardzo krótkie - ze skutecznością.

W decydujące części wszystko wróciło do normy i goście z Belgradu mogli cieszyć się z pewnej i okazałej wygranej różnicą 22 "oczek".

Partizan z 11 zwycięstwami i czterema porażkami walczy o pierwsze miejsce w grupie. Śląsk pomimo porażki i przy zaledwie trzech wygranych mógł we wtorek cieszyć się z awansu do fazy play-off.

Stało się tak z dwóch powodów. Swój mecz przegrała ekipa Dolomiti Energia Trento, a władze rozgrywek EuroCup ECA podjęło decyzję o usunięciu z rozgrywek rosyjskiej drużyny Lokomotiv Kubań Krasnodar i anulowanie jej wszystkich wyników.

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że najlepszym zawodnikiem w ekipie Śląska w starciu z Partizanem był Travis Trice, który do 13 punktów dołożył dziewięć asyst.

WKS Śląsk Wrocław - Partizan Belgrad 71:93 (14:29, 17:21, 22:14, 18:29)

Śląsk: Jakub Karolak 14, Travis Trice 13, Kerem Kanter 12, Kodi Justice 8, Łukasz Kolenda 7, Szymon Tomczak 6, Aleksander Dziewa 5, Michał Gabiński 4, D'Mitrik Trice 2, Jan Wójcik 0.

Partizan: Kevin Punter 15, Yam Madar 15, Zach Leday 14, Aleksa Avramović 11, Balsa Koprivica 10, Mathias Lessort 8, Tristan Vukcević 6, Alan Smailagic 6, Rade Zagorac 3, Dallas Moore 3, Gregor Glas 2, Uros Trifunović 0.