Luka Doncić zawieszony na ważny mecz. Wszystko przez faul techniczny

Luka Doncić przedwcześnie zakończy sezon zasadniczy. Nie chodzi o kontuzję, a karę, którą musi odbyć. Dotyczy liczby popełnionych fauli technicznych.

Patryk Pankowiak
Luka Doncić Getty Images / Na zdjęciu: Luka Doncić
Gwiazdor Dallas Mavericks nie weźmie udziału w ostatnim meczu sezonu zasadniczego. To skutek faulu technicznego, który otrzymał w piątek. Jest to już jego szesnaste takie przewinienie, co wiąże się automatycznie z zawieszeniem na jedno spotkanie.

- Naprawdę nie wiem, dlaczego go dostałem - mówił o faulu technicznym w rozmowie z dziennikarzami Luka Doncić. Mavericks walczą o to, aby prześcignąć Golden State Warriors i awansować na trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej.

Wciąż jest to możliwe. Drużyna z San Francisco ma jeszcze do rozegrania dwa mecze, przeciwko San Antonio Spurs i New Orleans Pelicans. Rywalem Mavericks w ostatnim starciu sezonu będą Spurs, ale Doncić im nie pomoże. W przypadku gdy Warriors i Mavericks będą mieli taki sam bilans, wyżej będą Teksańczycy.

Lider Dallas, który w piątek przeciwko Portland Trail Blazers (128:78) zdobył 39 punktów, 11 zbiórek, siedem asyst, nie krył rozczarowania. - Dostałem go bez żadnego uprzedzenia, ostrzeżenia. Nic. Zapytałem tylko sędziego: Jak to możliwe, że nie było tu gwizdka? Mam nadzieję, że to zostanie sprostowane i będę mógł zagrać w niedzielę - tłumaczył.

Chodzi o sytuację z końcówki pierwszej kwarty, kiedy Słoweniec oddawał rzut równo z syreną z połowy boiska. Przeszkadzał mu zawodnik Blazers, Elijah Hughes.

- Pod koniec kwarty oddał rzut i czuł, że jest faulowany. Zaczął narzekać każdemu z sędziów. Nie ustawał w tym, więc został ukarany faulem technicznym - tłumaczył jeden z sędziów, Tony Brothers.

Był już przypadek w tym sezonie, kiedy po dokładnej analizie, faul techniczny został wycofany. Doncić twierdzi, że tak powinno być również w tym przypadku. - Jeśli chodzi o mnie, uważam w 100 proc., że ten faul techniczny powinien zostać anulowany - zakończył.

6. Denver Nuggets 48 33 .593
7. Minnesota Timberwolves 46 36 .561