Nikt nie dostanie półfinałów za darmo. King odpowiedział Czarnym

Kolejna ćwierćfinałowa seria w Energa Basket Lidze przedłużona! King Szczecin pokonał w poniedziałek Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 83:78. Podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego w końcu pokazali zęby.

Krzysztof Kaczmarczyk
Sherron Dorsey-Walker (z piłką) PAP / Jerzy Muszyński / Na zdjęciu: Sherron Dorsey-Walker (z piłką)
Stanęli pod ścianą, nie mogli pozwolić sobie na kolejną przegraną i pokazali charakter! King w końcu ograł Czarnych, zatem walka o półfinał trwa dalej.

Czwarty mecz tej serii zaplanowano na środę 27 kwietnia (godz. 17:00). Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Co pomogło Kingowi przedłużyć serię? Przede wszystkim Jakub Schenk (18 punktów i sześć asyst), który w końcu wrócił do takiej gry, do jakiej przyzwyczaił przez większość sezonu.

Jego dyspozycja była kluczowa - zwłaszcza w czwartej kwarcie dał się we znaki rywalom, gdy jego kolejne skuteczne zagrania powiększały przewagę King.

Wynik w Szczecinie długo oscylował wokół remisu, ale w czwartej kwarcie zaliczyli przestój, który finalnie kosztował ich porażkę. Gdy z dystansu przymierzył Thomas Davis, a pięć kolejnych "oczek" dołożył Schenk, King prowadził nawet 76:65.

Czarni na finiszu stracili skuteczność - przestał trafiać przede wszystkim Marek Klassen (19 punktów, m.in. pięć "trójek"), który był najskuteczniejszym zawodnikiem słupszczan, a w czwartej kwarcie nie zdobył nawet punktu.

Losy spotkania na korzyść gości próbował przeciągnąć William Garrett, ale beniaminkowi brakowało skuteczności Marcusa Lewisa (3/11 z gry w tym 0/6 zza łuku) i Beau Beecha (1/7 z gry). Ten drugi zresztą zakończył mecz przedwcześnie z powodu przekroczenia limitu przewinień.

King Szczecin - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:78 (22:21, 20:22, 25:18, 16:17)

King: Jakub Schenk 18, Malachi Richardson 14, Sherron Dorsey-Walker 12, Thomas Davis 10, Cyril Langevine 10 (11 zb), Filip Matczak 9, Michał Kroczak 8, Kacper Borowski 2, Paweł Kikowski 0.

Czarni: Marek Klassen 19, William Garrett 17, Kalif Young 14, Marcus Lewis 9, Mikołaj Witliński 8, Beau Beech 6, Jakub Musiał 5, Bartosz Jankowski 0, Dawid Słupiński 0.

stan rywalizacji: 2:1 dla Grupa Sierleccy Czarni Słupsk

Szalony mecz w polskiej lidze, liczba fauli powala! "Dużo brudnej gry"

Czy King doprowadzi do decydującego piątego meczu w serii?