• 19 : 19
  • 17 : 16
  • 12 : 20
  • 23 : 19

Dziękujemy za wspólne przeżywanie emocji z WP SportoweFakty. Już jutro drugi mecz w "bańce" z udziałem Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski. Zapraszamy na naszą relację na żywo

Dnipro jest już pewne awansu do następnego etapu Pucharu Europy FIBA, ma bilans 1-1 i tylko -3 w starciu z Anwilem. Wcześniej Ukraińcy pokonali Fribourg Olympic 62:57

Anwil rozpoczyna Puchar Europa FIBA od zwycięstwa! Brawo. Polski zespół pokonuje wiceliderów ligi ukraińskiej.

Anwil wygrywa! Dnipro w ostatniej akcji zamiast rzucać za trzy, chcieli zdobyć punkty spod kosza

Ostatnia akcja dla Dnipro, trener prosi o przerwę

Dykes faulowany, trafia... tylko raz. Szkoda! Ale wciąż jest dobrze

Dziwne zachowanie zawodników Dnipro. Długo zwlekali z oddaniem rzutu, ale w końcu trafili za trzy. Wczoraj Ukraińcy wygrali pięcioma punktami. Być może nie chcą przegrać dziś większą ilością.

Ivan Almeida trafia jednego z dwóch wolnych

Anwil musi uciekać, bo Ukraińcy zdobyli cztery punkty z rzędu

Faulował niesportowo Artur Mielczarek.

Dnipro walczy... Trafili za trzy Ukraińcy

Frasunkiewicz prosi o przerwę. Chce uspokoić swoich podopiecznych i dać im chwilę odpocząć, do końca meczu zostały niespełna trzy minuty

Uśmiechnięty Ivan Almeida. Świetnie. Doskonale. Trafia 2+1 i Anwil ma 12 punktów zaliczki

Dykes w swoim stylu! Oczywiście z półdystansu. Anwil coraz bliżej ważnego sukcesu

Mielczarek trafia po przerwie na żądanie, świetny wjazd Polaka

Stanislav Tymofeyenko zza łuku, robi się nerwowo. Anwil przeprowadził dwie nieskuteczne akcje w ataku

Przewinienie techniczne Issuf Sanon.

Sanon wziął piłkę Almeidzie, Lichodiej faulował rozpędzonego młodego ukraińskiego koszykarza. Dwa wolne trafione, część strat znowu zniwelowana

Biacheslav Kravtsov trafia z faulem. Ostatni moment dla Dnipro. Anwil musi być ostrożny

Dnipro bierze przerwę. Już 12 punktów straty ukraińskiej drużyny

Odżył Lichodiej. Fantastyczny fragment w jego wykonaniu! "Zwracam honor" - powiedział komentujący mecz Mirosław Noculak

Rosyjski środkowy do Sulimy, a ten jest zatrzymywany nieprzepisowo. Trafia dwa wolne

Walerij Lichodiej teraz bardzo dobrze. Krok w przód, wchodzi w półdystans i trafia

Curtis Jerrells i Shawn Jones są w składzie zespołu, ale na parkiecie się jeszcze nie pojawili i najprawdopodobniej już tego nie zrobią

Jest dobrze! Anwil Włocławek ma siedem punktów przewagi po 30 minutach

Rosjanin punktuje. Wreszcie

Walerij Lichodiej rozczarowuje, tymczasem seria 6-0 Dnipro

Issuf Sanon zza łuku, Dnipro długo czekało na te punkty

Ależ żyje Anwil! Jest walka o każdą piłkę. Ofiarnie Artur Mielczarek

Anwil odjeżdża rywalom. Dnipro bezradne. Coraz wyższe prowadzenie Polaków!

I jeszcze Ivica Radić! Chorwat celnie w ostatniej sekundzie akcji

Ivan Almeida z półdystansu, Anwil powiększa zaliczkę. Bardzo dobrze w obronie teraz Mielczarek

Dykes 2+1! Almeida w euforii. Anwil się nakręca

Dnipro, a konkretnie Terell w kontrze. Ukraiński zespół chce odpowiedzieć

CO za BLOK Almeidy! Świetny też po drugiej stronie, zdobywa dwa punkty spod kosza

Almeida. Dykes. Od zrywu 7-0 zaczyna Anwil drugą połowę! To najwyższe prowadzenie włocławian dzisiejszego wieczoru

Almeida do Zamojskiego, Zamojski do Mielczarka. Piłka jak po sznurku. "Mielony" trafia za trzy!

Zaczynamy trzecią kwartę!

15 minut prezerwy i wracamy do Włocławka. Szykują się duże emocje w Hali Mistrzów

Świetna końcówka pierwszej połowy Terrella. Dnipro po jego celnym rzucie z dystansu jest na prowadzeniu

Terrell z dalekiego półdystansu, ale odpowiada Ivan Almeida. Anwil na minimalnym prowadzeniu

Strata Clarke'a

Artur Mielczarek! Brawo! Pierwszy rzut skrzydłowego i od razu celny. Bardzo potrzebne punkty

Radić sam na sam z koszem, Clarke był podwojony, ale zdążył podać piłkę Chorwatowi

Terrell skorzystał z dwóch rzutów wolnych, Dnipro wciąż na prowadzeniu

Ale odpowiada Jared Terrell... również zza łuku

Kyndall Dykes on fire! Trafia teraz za trzy

Dykes z dużym zaangażowaniem, bardzo ważna dobitka

Trener Frasunkiewicz poprosił o przerwę. Zły jest polski szkoleniowiec, jego Anwil przegrywa aktualnie trzema punktami. Zachęca swoich zawodników do szybszej gry

Seria 7-0 Dnipro! Pudła ze strony włocławian i reaguje Przemysław Frasunkiewicz

Teraz dobry fragment Ukraińców

Dnipro przełamuje niemoc

Almeida wymusza faul Maksym Korniienko. Lider Anwilu trafia dwa razy z linii rzutów wolnych. Jest przewaga polskiej drużyny

Ivan Almeida wreszcie! Efektowny atak na kosz i dwa punkty Kabowerdeńczyka

Wojciech Tomaszewski został na parkiecie po tym, jak pojawił się na nim w końcówce pierwszej kwarty. Almeida przechwytuje piłkę, Anwil w natarciu

Anwil trafił w pierwszej odsłonie 5 na 12 rzutów za trzy

Pierwsza kwarta dobiegła końca. Każdy z zespołów zdobył dotychczas po 19 punktów

Krzysztof Sulima zbiera piłkę w ataku i jest faulowany przy próbie dobitki. Dobrze, bo Polak pewnie wykonał dwa wolne. Jest remis

Strata Anwilu, poślizgnął się Kyndall Dykes i wyrzucił piłkę na aut

Ukraiński zespół na prowadzeniu

Minęło ponad siedem minut meczu, a teraz dopiero pierwszy faul Anwilu. Przewinił w obronie Sulima

Ivan Almeida domaga się faulu, Kabowerdeńczyk przy wjeździe pod kosz wpadł na operatora kamery, siedzącego przy koszu. Sędziowie jednak niewzruszeni

Dnipro nie odpuszcza, jak na razie mecz na styku

Maksym Zakurdaiev zza łuku, ale świetna odpowiedź włocławian

Dnipro rzuca z dystansu, a Anwil uspokaja grę. Kapitalna składna akcja i druga "trójka" Zamojskiego

Kyndall Dykes w odważnym ataku, jest faulowany i trafia dwukrotnie z linii

Przemysław Zamojski zza łuku po efektownym podaniu Rotnei Clarke'a

Ivan Almeida celnym rzutem za trzy otwiera wynik dla Anwilu

Szybkie punkty zespołu z Ukrainy

Anwil i Dnipro w gotowości, zaczynamy!

Zarówno Curtis Jerrells, jak i Shawn Jones są dziś w składzie Anwilu Włocławek. Jones ostatni raz widziany był na parkiecie 9 stycznia w meczu z Kingiem Szczecin, wtedy doznał urazu. Jerrells opuścił ostatnie spotkanie z zespołem MKS Dąbrowa Górnicza

Wielkie wsparcie kibiców dla zespołu Anwilu Włocławek przed dzisiejszym meczem! Tłumy zgromadziły się przed Halą Mistrzów - WIĘCEJ TUTAJ

Kto wygra mecz?

We wtorek udanie zmagania w FEC rozpoczął Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Relację z meczu znajdziesz TUTAJ

Anwil Włocławek rozpoczyna swój bój w FIBA Europe Cup. Pierwszym rywalem będzie zespół BC Dnipro Dniepr, który ma już za sobą jeden mecz - we wtorek wygrał z Fribourg Olympic 62:57. Przypomnijmy, że turniej na zasadzie "bańki" rozgrywany jest we włocławskiej Hali Mistrzów