• 12 : 21
  • 26 : 21
  • 16 : 14
  • 14 : 12

Polacy dali sobie nadzieje na awans do kolejnej fazy el. MŚ, ale sytuacja nadal jest trudna. Nawet bardzo, ale dopóki piłka w grze... I z tą nadzieją zostajemy do ostatniego okienka eliminacji!

Polska - Estonia 70:68

Michalak dostał piłkę, ale to nie była łatwa pozycja. Niestety nie trafił, ale najważniejsze, że POLACY WYGRALI!

Polacy mają 1,4 sekundy żeby zdobyć upragnione 3 punkty

Przerwa dla Polski

CO TAM SIĘ DZIEJE! Polacy wybronili akcję, "Sokół" miał "trójkę" na +5, nie trafił, rywale w swojej akcji popełnili faul w ataku!

Niewiarygodne. Schenk w dwóch akcjach z rzędu dał sobie wybrać piłkę "w koźle"

Kolejny faul wymusił Sokołowski i wędruje na linię

Schenk do Sokołowskiego, ten kończy z faulem! Mamy tlen

Kotsar ponownie zza łuku. Olejniczak jakby zapomniał, że gość trafia dziś wszystko

Balcerowski kończy udział w meczu, piąte przewinienie naszego środkowego

Jaki scenariusz na końcówkę?

To było niemożliwe... Estończycy nie mieli już czasu, Kotsar z kolanka o tablicę trafił za trzy punkty...

Sokołowski 3/3 z linii, tu będą nerwy do samego końca

A po drugiej stronie cztery "oczka" z rzędu Kotsara i po przewadze

Olejniczak spod samego kosza... nie trafia! To trzeba ładować z góry! Ajjj jaka szkoda

Przerwa dla Estonii

Olejniczak półhakiem, budujemy przewagę, BUDUJEMY!

Zyskowski bezbłędny na linii, jesteśmy +3! Pamiętajmy, że w Tallinie przegraliśmy -4 (71:75)

Bijemy się, bijemy się doskonale w defensywie! Musimy ten mecz wyszarpać

Coraz aktywniejszy i skuteczniejszy Ponitka!

ZYSKOWSKI! PROWADZIMY! W KOŃCU!

Kolenda miał otwartą "trójkę" na starcie czwartej kwarty, też nie wpadło

Czy Polska wygra ten mecz?

Michalak miał "trójkę" na prowadzenie, ale nie trafił równo z syreną z dystansu!

Ponitka nie pomylił się z linii - punkt, straty. Magiczny jeden punkt...

Ponitka długo grał na koźle, w końcu dostrzegł Michalaka, a ten odpalił "trójkę"

Jest energia w obronie, ale gdy mamy rywali na wyciągnięcie ręki, to popełniamy serię prostych błędów

Czwarte przewinienie Balcerowskiego

Aktywny na atakowanej tablicy Balcerowski zbiera i dobija - w ten sposób zaliczył pierwsze swoje punkty

"Bujamy się" kosz za kosz, nie możemy złamać tego spotkania

Otwierają się kolejny nasi gracze w ataku: z akcji trafił Garbacz, z linii rzutów wolnych Ponitka

Treier trzyma Estończyków - drugi jego rzut z dystansu w tej kwarcie

"Sokół" tym razem z "trójką", ale nie możemy dopaść rywali

Trzy pierwsze akcje Estończyków bez punktów, obrona działa

Pierwsza akcja w obronie: wybroniona. Pierwsza w ataku: punkty Sokołowskiego!

Przerwa dobiegła końca, wracamy walczyć o pierwszą wygraną w tych eliminacjach do MŚ!

Co boli po pierwszej połowie? Najbardziej aż 12 strat. Estończycy mają ich tylko sześć...

Schenk minimalnie przestrzelił na koniec połówki! Dobrze jednak, że jest nadzieja na dobry wynik w tym meczu

Znowu jesteśmy blisko! Dziewa cztery rzuty wolne plus skutecznie spod kosza!

Polacy kilka razy podbijali piłkę, byli blisko przechwytu, a tu "trójka" Riismy

Joesaar gra z nami tak, jak chce. To on zamęczył nas również w Tallinie

Te punkty zrodziły się z chaosu, ale najważniejsze, że Michalak trafił

Mieliśmy akcję na prowadzenie, ale trzy proste błędy i Estonia już jest +8!

Sokołowski chciał wymusić przewinienie w ataku, sędziowie nie dali się nabrać i Polak ukarany

Polacy mieli dwie szanse na objęcie prowadzenia, ale nic z tego nie wyszło

Zyskowski ponownie nie do zatrzymania, już 10 "oczek" na jego koncie w tej części

Olejniczak nie do zatrzymania! Teraz kończy z faulem, brawo!

Olejniczak skutecznie hakiem, wyglądamy lepiej, ale rywal dalej na prowadzeniu

Osiem punktów Polaków w tej kwarcie, osiem Zyskowskiego!

Zyskowski ponownie z dystansu! Coś drgnęło w ofensywie

Ponownie zaczynamy kwartę od "trójki", szybko jednak tym samym odpowiedział Vene

Czy Polacy zdołają odrobić chociaż część strat przed przerwą?

Kolenda równo z syreną dobił rzut Schenka, ale to Estonia jest na +9! Tutaj szybko trzeba reagować, bo czwarta porażka na horyzoncie

Trzecie przewinienie Balcerowskiego!

Schenk przełamuje niemoc akcją 2+ - w końcu coś drgnęło

Nasza ofensywa nie działa, nie funkcjonuje, nie ma jej - 5 punktów w 7 minut, tak to my nie wygramy

Dorbek z dystansu i Polacy są już -10, to nie jest dobre wejście w mecz

Balcerowski wszedł na boisko i po minucie ma już dwa przewinienia

Michalak otworzył mecz trafieniem za trzy, ale niestety jego dwie kolejne próby już celu nie doszły

Estończycy ponownie łatwo dochodzą do otwartych pozycji...

Dziewa do Olejniczaka, dobra akcja naszych podkoszowych

Michalak zza łuku na otwarcie! Ważne trafienie naszego snajpera

Względem meczu w Tallinie Polacy z dwoma zmianami. W składzie Jakuba Nizioła zastąpił Andrzej Pluta, a w piątce Aleksandra Balcerowskiego Dominik Olejniczak

Po hymnach oba zespoły stanęły do wspólnego zdjęcia z dużym banerem, na którym pojawiło się hasło "STOP THE WAR"

W Hali Globus już po prezentacji, czas na hymny i początek spotkanai

- Zaczynamy naszą drogę na szczyt. Nie uznaję nic innego. Ta drużyna zasługuje na szczyt - stwierdził na treningu Igor Milicić, który czeka na pierwszy triumf jako trener reprezentacji Polski

W piątek w Tallinie Polska przegrała z Estonią 71:75. Wtedy zawiodła zbiórka czy skuteczność na linii rzutów wolnych. Te elementy trzeba poprawić zdecydowanie chcąc wziąć rewanż w Lublinie

To czwarty mecz w el. MŚ naszych koszykarzy. Do tej pory ekipa Igora Milicicia nie zdołała wygrać żadnego meczu... Nie trzeba zatem nikomu mówić, jak istotny jest to mecz dla Biało-Czerwonych

Czy Polacy zdołają zrewanżować się Estończykom?