• 17 : 26
  • 22 : 20
  • 22 : 14
  • 13 : 21

W serii do czterech zwycięstw Śląsk prowadzi 2:1! Kolejny mecz we wtorek w Warszawie, początek o godz. 20:40. Zapraszamy na WP SportoweFakty!

Stało się, Śląsk odpowiedział i Legii i wygrał w Warszawie! Tym samym wrócił na prowadzenie w serii finałowej Energa Basket Ligi

Po meczu! Trice uciekł obronie, Ramljak wykończył kontrę!

Dziewa bezbłędny na linii rzutów wolnych!

Legia wybroniła akcję, miała otwarty rzut z dystansu Koszarka na remis, ale nie wpadło. Sam złapał się za głowę Koszi, nie mogąc uwierzyć, że to nie wpadło!

Legia się nie poddaje! Akcja z deski i szybka "trójka" Cowelsa!

Przerwa dla Legii

Dziewa! Kończy z faulem! Akcja na mecz? Kto wie...

Teraz źle podaje Johnson! Temperatura rośnie

Trice podaje w aut do nikogo, Legia ma kolejną szansę na zmniejszenie strat

Wszyscy na parkiecie! Walka o każdą piłkę, a Legia nie trafiła trzech kolejnych "trójek" na remis! CO TAM SIĘ DZIEJE!

Johnson wziął na siebie wszystko w Legii! Kolejne wielkie trafienie

Wywołany Travis Trice wrócił i trafił... arcytrudny rzut!

Johnson ponownie skutecznie, a co ciekawe... Travis Trice jest na ławce!

Zbliża się crunch time, zatem Johnson włącza wyższy bieg

Kto jest lepszym liderem?

Doskonale Kolenda dograł do Kantera! Śląsk uciekł na pięć punktów

Krótka przerwa w grze "natury technicznej"

Wyciągnął go Urlep z ławki, a D'Mitrik Trice daje impuls. Teraz jego "trójka"!

Złapał Kemp blokiem Kolendę, ale... za późno, bo piłka odbiła się już od obręczy. Po chwilę Kemp sam jednak doprowadził do kolejnego remisu

Ramljak faulowany niesportowo - ale po tym przewinieniu Śląsk zdołał zdobyć tylko punkt

Meiers skutecznie powalczył pod koszem, Śląsk walczy

Abdur-Rahkman skutecznie, Legia idzie po swoje!

Jaki scenariusz na czwartą kwartę?

Po trzech kwartach wiemy, że... nic nie wiemy! Legia ma "oczko" przewagi. Będzie ogień do końca!

Urlep wyciągnął asa? D'Mitrik Trice wszedł i machnął akcję od kosza do kosza

Abdur-Rahkman z dystansu! Co za reakcja Legii!

Kolenda wymusił faul, trafił dwa wolne, zrzucił Johnsona i doprowadził do remisu...

Czwarty faul Robert Johnson - to bardzo, ale to bardzo ważny moment meczu

Przerwa dla Śląska

Na kłopoty Śląska Trice, ale na to tylko czeka Johnson, który zawsze chce mu odpowiedzieć

Brakowało "trójek" po stronie Legii, no to są! Trzecia w drugiej połowie

Skifić zza łuku! Legia już prowadzi!

Cowels z dystansu. Legia po swojemu, bez stresu i paniki robi swoje - ile razy już w tym sezonie to widzieliśmy

Co za początek drugiej połowy! Legia zmniejszyła straty do "oczka", żeby podarować rywalom prezenty i cztery punkty niemal za darmo

Tak można zaczynać gonić - Koszarek z dystansu na otwarcie drugiej połowy

Legia nie odpaliła jeszcze "trójek" (3/11 w tym elemencie), więc ma czym wrócić. Śląsk ma Dziewę (7/8 z gry) i Trice'a (9 punktów i 6 asyst), więc ma czym uciec. Po zmianie stron będzie się działo!

Legia dołożyła "oczko", Śląsk nie wykończył swojej akcji. Czas na przerwę!

Abdur-Rahkman z faulem! Ważna akcja przed końcem połówki, ale Śląsk będzie miał jeszcze 14 sekund

Trice "wziął ten mecz". Teraz asysta do Meiersa i Śląsk jest +10!

Zła akcja Cowelsa. Najpierw starta, a po chwili przewinienie niesportowe...

Szybko odpowiedział jednak Wyka, który trafił z faulem

Trice dołożył "trójkę", Śląsk wrócił do przewagi z pierwszej kwarty

W końcu coś innego. Trice dograł do Dziewy - co to jest za duet

Trwa pojedynek na rzuty wolne, Kanter i Cowels bezbłędni

Kanter w defensywie jest jak firanka, ogrywają go gospodarze z dziecinną łatwością

Znaleźli Kolendę na dystansie, a ten przymierzył "trójkę"

Co za otwarcie Legii! Straty zmalały do punktu, ale odpowiedział Trice

Skifić dobija rzut Johnsona, Legia coraz bliżej rywali!

Legia odrabia, Wyka z pierwszymi punktami, straty spadły do pięciu "oczek"

Co gra ten gość! Dziewa ma już 14 punktów, jest nie do zatrzymania

Wahał się wahał, ale w końcu pewnie wyszedł w górę i trafił Muhammad-Ali Abdur-Rahkman

Czy Legia w drugiej kwarcie zdoła odrobić straty?

Pierwsza kwarta dla Śląska! Dziewa jest niesamowity, ale Legia już pokazywała, że wie jak wrócić!

Dziewa katem Legii? Teraz trafił zza łuku! WOW! Co za wejście w mecz

Dziewa w kilka minut ma już 9 "oczek" na swoim koncie, co za wejście z ławki

Legia wyczerpała limit przewinień, więc Trice jeździ jak chce i zdobywa punkty

Johnson z ośmiu metrów! Poczuł ogień, ale... po chwili złapał drugie przewinienie

Johnson otworzył konto, ale Dziewa jest nie do zatrzymania

Teraz Dziewa kończy akcję z faulem, a Śląsk ma serię 7:0!

Wszedł Dziewa i szybko przetestował defensywę Legii

Owacja na gorąco! Adam Kemp wraca do gry! Człowiek w masce fetowany na stojąco

Slifić trzykrotnie skutecznie, ale Śląsk trzyma dystans

Wynik szybko otworzył Ramljak, ale jeszcze szybciej "trójką" odpowiedział mu Cowels

Dariusz Zapolski, Wojciech Liszka i Łukasz Andrzejewski - to trójka sędziowska trzeciego meczu finałów mistrzostw Polski

Hymn był, teraz "Sen o Warszawie" i zaczynamy! Doskonała atmosfera na Bemowie!

Trener Śląska Andrej Urlep po przegranej w drugim meczu "coś" zmienił. Aleksandra Dziewę w piątce zastąpił Martins Meiers

Nie mogło być innej opcji - trzeci mecz finałów Energa Basket Ligi zobaczy komplet publiczności!

Finałowa rywalizacja w Energa Basket Lidze przenosi się do Warszawy. Po dwóch meczach we Wrocławiu jest remis w serii 1:1. Pierwszy mecz WKS Śląsk Wrocław wygrał 76:72, a w drugim 88:85 triumfowała Legia Warszawa

Kto wygra mecz numer 3 finałów Energa Basket Ligi?