Koniec. Śląsk wygrywa, Śląsk jest nowym mistrzem Polski!

Ramljak z półdystansu! TO JUŻ JEST KONIEC! ŚLĄSK BĘDZIE MISTRZEM POLSKI!

Fani w Hali Stulecia już świętują na stojąco!

Ramljak ostudził zapędy Legii trafiając zza łuku

Abdur-Rahkman za trzy, Johnson faulowany w kontrze... Ostatnie chwile finałów i całego sezonu

Koszarek się nie poddaje - "trójką" w szybkim ataku!

Dziewa pewnie i spokojnie z półdystansu, cztery minuty dzielą Śląsk od mistrzostwa Polski!

Cowels już w tym meczu nie zagra...

Przerwa dla Śląska

Kamiński z dystansu! Czy Legia jeszcze jest w stanie wrócić?

Śląsk jest już nakręcony. Nie wydaje się, żeby to mógł wypuścić. Będzie dzisiaj "osiemnastka"!

Legia nie trafiła żadnej "trójki" w tej kwarcie i efekt widać

Wyka wykorzystał dwa rzuty wolne, ale Śląsk jest zdecydowanie bliżej wygranej po trzech kwartach

Johnson z dwoma kolejnymi trafieniami - czy to dobry prognostyk dla Legii przed czwartą kwartą, w których zazwyczaj gra najlepiej?

Johnson z półdystansu - są pierwsze punkty lidera Legii

Cowels po czasie z półdystansu "od deseczki", a po chwili łapie trzecie przewinienie

Uciekł Kolenda po końcowej, widział to Trice. Śląsk ponownie prowadzi dwucyfrowo

Kanter zza łuku. Śląsk ponownie się napędza i nakręca!

Kemp przeciwko trójce defensorów! Wykończył to!

Trice z dystansu! 14:2 dla Śląska na otwarcie. Przypomnijmy - Legia zakończyła połówkę 25:2

Ruszyli!

Dodajmy też, że to nie jest mecz tych największych gwiazd. Travis Trice ma 2 punkty (1/8 z gry) i 4 asysty, a Robert Johnson 0 punktów (0/3 z gry), 3 zbiórki i 3 asysty

25:2 - taką serią Legia zakończyła połówkę. Po przerwie będzie się działo!

Legia ma 8/20 za trzy punkty - to broń, której Śląsk bardzo się obawiał. I dziś stołeczna ekipa może na nią liczyć!

Czas chwilę ochłonąć! Wracamy po przerwie

Śląsk 27 punktów w pierwszej kwarcie, 6 w drugiej. Legia 11 w pierwszej, a 27 w drugiej. Co to jest za mecz to nie mamy pytań

Trice nie trafił (1/8 z gry!) i Legia schodzi na przerwę prowadząc 38:33!

Na meczu obecny jest m.in. Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej

To jest niewiarygodne! Kamiński z kolejną "trójką", Legia jest +4!

Kamiński z dystansu! Legia prowadzi, odrobiła 18 punktów straty! WOW

Dziewa przełamał niemoc, dał "z góry"

18:0! REMIS! Niemożliwe rzeczy w Hali Stulecia

Niesamowita seria Legii trwa! Śląsk stanął i teraz to wrocławianie nie mogą trafić!

Legia w kontrze, Koszarek z dystansu! Legia już blisko Śląska

Dobry moment Legii i seria 10 punktów z rzędu!

O! A to historia niespotykana. Legia punktuje z kontry - Muhammad-Ali Abdur-Rahkman kończy z faulem

10 punktów, 4/6 z gry. To liczby Justice'a. A mówili, żeby go odpuszczać, bo rzuca, a nie trafia...

Kemp w kontrze efektownie, ale Legia dalej bardzo, ale to bardzo daleko

Legia nie trafia nic, za to Śląsk wszystko. Dziewa właśnie trafił z arcytrudnej pozycji

3/12 z gry i 7 strat - tak wygląda Legia w liczbach po pierwszej kwarcie

Pierwsza kwarta zdecydowanie dla Śląska! 16 punktów przewagi w drodze po 18. tytuł mistrza Polski

Justice z drugą swoją "trójką"!

Koszarek zawiesił obrońcę i trafił zza łuku. Do tej pory w całej serii w każdym z meczów finałowych trafił dokładnie jeden taki rzut

Nic dobrego nie ma w grze Legii na ten moment... Śląsk jest zmotywowany, idzie mocno po swoje!

Szósty z punktami w Śląsku - Kolenda. Siódmy - Dziewa!

Justice w tej serii rzucał, ale nie trafiał, a tutaj już pięć punktów na jego koncie

Pięć minut gry za nami - wszyscy zawodnicy Śląska z wyjściowej piątki mają już punkty. Jako ostatni trafił Trice

Abdur-Rahkman z drugą "trójką", odpłaca zaufanie za piątkę

Justice z otwartej pozycji przymierzył zza łuku. Śląsk się dzieli i punktuje

Cowels nie chciał podać, rzucił z dwoma obrońcami. Pudło, a Śląsk z punktami z kontry

Kemp bezbłędny na linii rzutów wolnych - każde "oczko" na wagę złota

Abdur-Rahkman z dystansu! Odpowiedź? Kanter natychmiastowo również zza łuku

Na otwarcie pudło Trice'a i Abdur-Rahkmana. Nerwowy początek

Sędziowie dzisiejszego meczu: Dariusz Zapolski, Wojciech Liszka i Michał Chrakowiecki

Nadkomplet publiczności odśpiewał Mazurka Dąbrowskiego!

Trener Legii Wojciech Kamiński mówił, że może dokonać małych korekt na piąty mecz. Pierwszą z nich jest zmiana w piątce, bo za Jure Skificia wskoczył Muhammad-Ali Abdur-Rahkman

Ależ kocioł w Hali Stulecia! A to dopiero prezentacja!

Spotkanie rozpocznie się z lekkim opóźnieniem, bo o 20:45

2 września 2021 roku rozpoczął się obecny sezon Energa Basket Liga - pytanie, czy 27 maja 2022 się zakończy?

Legia w tym play-off wygrała 5 z 6 wyjazdowych meczów. Śląsk wygrał z kolei 3 z 6 we Wrocławiu. W tym na pewno goście mogą szukać dziś nadziei na sukces!

Coraz bliżej meczu. Hala Stulecia się wypełnia. Nie ma wątpliwości - dzisiaj w tym obiekcie będzie ogień! Pytanie tylko co będzie po końcowym gwizdku...

Cztery mecze finałów Energa Basket Ligi za nami. WKS Śląsk Wrocław w serii do czterech wygranych prowadzi z Legią Warszawa 3:1. Jest na najlepszej drodze do swojego pierwszego tytułu od 2002 roku!

Czy Śląsk Wrocław w piątek sięgnie po 18. tytuł mistrza Polski?