"Poziom to jakiś kosmos". Polak wraca z medalami z Rzymu

Szymon Krysztofiak z tarczą wraca z Rzymu. W zawodach wystartowało ponad 600 zawodników. Polski kulturysta wywalczył brązowy medal.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Szymon Krysztofiak Instagram / www.instagram.com/szymon_krysztofiak / Szymon Krysztofiak
"Cóż… chyba kulturystyka ekstremalna bardziej mi służy niż klasyk. Dwa medale wracają do Polski. Brąz w Novice i medal za 5. miejsce w Open Pro Qualifier. Może dla niektórych nie jest to mega wyczyn, ale dla mnie… znaczą chyba nawet więcej niż złote medale z naszych krajowych zawodów" - napisał na Instagramie Szymon Krysztofiak.

Mistrz Polski NPC’22 Classic Physique dodał, że konkurencja w zawodach Sheru Classic Italy w Rzymie była ogromna. Tym bardziej należy więc docenić zdobycie brązowego krążka.

"Poziom tutejszych zawodów… kosmos!!! Zawodnicy, którzy tu startowali, mówili iż jest tu wyższy poziom niż na Olimpii amatorskiej w Alicante. Startowało… tu - uwaga! - ponad 600 zawodników!" - podkreślił Krysztofiak na portalu społecznościowym.

Podopieczny trenera Radosława Słodkiewicza zapewnił fanów, że w kolejnych latach będzie pracować nad poprawą formy, by "przyjechać do Rzymu jeszcze kiedyś i walczyć o najlepsze lokaty".

Zobacz:
"Mam chore ambicje". Polski trener zdradził plany
Syn Schwarzeneggera przyszedł na siłownię. Internauci widzą potencjał

ZOBACZ WIDEO: Pudzianowski pokazał swoje czerwone Porsche. Uśmiejesz się do łez
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×