Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kulturystyka. Medale Polaków na mistrzostwach Wielkiej Brytanii i na zawodach w Holandii

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii zawsze stanowią ogromne wydarzenie w kalendarzu sportów sylwetkowych. Tak też było w tym roku, a Polacy odegrali w tej imprezie dużą rolę. Podobnie jak na zawodach w holenderskim Venlo.
 Redakcja
Redakcja
kulturystki podczas mistrzostw Wielkiej Brytanii w Hull Materiały prasowe / PCA Poland / Na zdjęciu: kulturystki podczas mistrzostw Wielkiej Brytanii w Hull

W weekend 12-13 października w Hull odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkiej Brytanii PCA. To federacja, która stała się absolutną potęgą sportów sylwetkowych w Księstwie Brytyjskim. Wiedzie prym na Wyspach, będąc najbardziej popularną wśród zawodników.

Finały Mistrzostw Wielkiej Brytanii to największe wydarzenie sportowe w Anglii w tej dyscyplinie. Widać to zarówno pod względem liczby startujących zawodników, jak i poziomu, jaki reprezentują.

Na zawodach nie mogło zabraknąć jak zawsze świetnie przygotowanej naszej reprezentacji, która udowodniła, że Polacy od dawna należą do światowej czołówki i trzeba się z nimi liczyć! Na uwagę zasługuje także bardzo licznie zgromadzona Polonia, która dopingowała naszych zawodników.

ZOBACZ WIDEO: Dużo pracy przed Jerzym Brzęczkiem. "Budowanie relacji jest szalenie ważne"


Po dwóch dniach zmagań Biało-Czerwoni wywalczyli wysokie lokaty oraz kwalifikacje do mistrzostw świata 2020.

Srebrne medale zdobyły: Marta Żak (bikini trained tall) oraz Agnieszka Lobas (bikini trained short), a Monika Suszyńska (Athletic Figure) zajęła czwarte miejsce. Najlepiej spośród panów zaprezentowali się: Paweł Pyplacz (First Timers Bodybuilding, 4. miejsce) i Rafał Kwiatkowski (Mr Class, 5. miejsce).

Polskę reprezentowali także: Anna Gołębiowska, Dorota Fleszar, Marlena Urban, Justyna Kozak, Krzysztof Brodowski i Jakub Loza.

Sukces ten cieszy podwójnie, ponieważ już teraz wiemy, że reprezentacja Polski pojawi się na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Birmingham w bardzo licznym składzie.

Gdy Polacy walczyli w Wielkiej Brytanii, 12 października w holenderskim Venlo odbywały się zawody na scenie tamtejszego teatru - w De Maaspoort Theater Venlo. To PCA Benelux Finals 2019, które były eliminacjami do zawodów rangi światowej (PCA BodyPower 2020 i mistrzostw świata PCA World's Championships 2020). Również tam mieliśmy swoich reprezentantów.

Znakomicie spisały się dwie nasze zawodniczki. Sabina Derda była druga w kategorii Bikini Trained oraz pierwsza w Bikini Masters. Z kolei Natalia Klimowska wygrała w kategorii First timer bikini, zaś w Bikini Toned była druga. Natomiast Maksymilian Łukasz (Classic Bodybuilding) uplasował się w finałowej szóstce.

Finały są kulminacją blisko 30 różnych imprez kwalifikacyjnych, z których tylko nieliczni zostają zaproszeni do wzięcia udziału w tym spektakularnym wydarzeniu. Frekwencja w tym roku to aż 600 zaproszonych zawodników, którzy zostali ściśle wyselekcjonowani z ponad 10 tysięcy startujących w zawodach kwalifikacyjnych, a więc sam udział w tym wydarzeniu jest już ogromnym wyróżnieniem.

Zobacz także: Kulturystyka i fitness. Wielkie widowisko we Włocławku! Mistrzostwa Polski PCA już 19 października
Zobacz także: Kulturyści i strongmani w polskim MMA. Komu z nich wiedzie się najlepiej?

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×