Szalony wieczór Polaka. Po proteście przyznano mu medal!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / TVP Sport / Na zdjęciu: z prawej Michał Gorzkowicz
Materiały prasowe / TVP Sport / Na zdjęciu: z prawej Michał Gorzkowicz

Michał Gorzkowicz finiszował na trzecim miejscu w finale biegu na 200 metrów podczas mistrzostw Europy U-18, jednak długo wydawało się, że nie otrzyma brązowego medalu. Polaka zdyskwalifikowano, ostatecznie tę decyzję cofnięto.

W tym artykule dowiesz się o:

Polskie medale na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy U-18 na 100, 200 i 400 metrów? Nasza kadra juniorów młodszych dokonała wielkiego osiągnięcia w Jerozolimie.

Po wtorkowym złocie Marka Zakrzewskiego na 100 m (WIĘCEJ TUTAJ), w środę brąz na 400 m wywalczył Adrian Wójciak. Kilkadziesiąt minut później na starcie finału 200 m stanął Michał Gorzkowicz.

Polski sprinter spisał się świetnie i dobiegł na metę na trzeciej pozycji, przy okazji bijąc swój rekord życiowy (21,34 s).

Kilkanaście minut po biegu okazało się jednak, że podczas biegu nastolatek przekroczył swój tor i został zdyskwalifikowany. Polska ekipa nie dała jednak za wygraną i złożyła protest, który okazał się skuteczny!

Ostatecznie złoto przypadło więc Francuzowi Dejanowi Ottou, srebro dla Włocha Eduardo Longobardiego, a brąz odbierze sprinter Wawelu Kraków.

Dodajmy, że w środę złoty medal wywalczył w skoku o tyczce Michał Gawenda (5,10 m).