Paweł Fajdek uderzył w organizatorów. "Nie lubię takich sytuacji"

- Kazali nam łazić w tę i we w tę pod stadionem. Niefajnie - powiedział w rozmowie z TVP Sport Paweł Fajdek. Czwarty zawodnik ME w lekkoatletyce wskazał, czego zabrakło mu do medalu.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Paweł Fajdek PAP / Adam Warżawa / Paweł Fajdek
Wojciech Nowicki obronił tytuł mistrza Europy, natomiast Paweł Fajdek tym razem znalazł się poza podium. Złoty medalista z MŚ w Eugene zaczął od dwóch nieudanych prób, a następnie skończył z wynikiem 79,15 m. Do medalu zabrakło mu 30 cm.

- Zawody nam odjechały przez to opóźnienie. Była rozgrzewka, później siedzieliśmy około pół godziny na tyłkach. Ja nie lubię takich sytuacji. To nie jest mój pierwszy start, gdzie później jestem przegrzany i te rzuty nie są takie, jakie powinny być - powiedział Fajdek w rozmowie z TVP Sport.

33-latek podkreślił, że najbardziej żałuje pierwszego rzutu, w którym młot zahaczył o siatkę. Uważa, że w tej próbie mógł osiągnąć nawet 82 metry (taki wynik dał złoto Nowickiemu).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening

- Nie ma już woli walki w momencie, gdy są mistrzostwa Europy, nikt o to nie dba. Mówię nie o sportowcach, a generalnie, jak to wygląda dalej. To już totalne opary. Po drodze oczywiście były jakieś problemy, ale mam już 33 lata i nie mogę mieć przez cztery miesiące formy. Wolę wygrywać mistrzostwa świata, a nie Europy - mówił dalej.

Aktualny mistrz świata tłumaczył następnie, że wiek to nie jest problem. Kluczowa okazała się dyspozycja dnia. Znacznie lepiej czuł się podczas środowych eliminacji, w których zwyciężył z wynikiem 79,76 m.

- Wydaje mi się, że głównym powodem jest opóźnienie. Kazali nam łazić w tę i we w tę pod stadionem. Niefajnie. My w deszczu lubimy rzucać, oni nam kazali czekać aż przestanie padać. Później nam padało pół konkursu i nikt nie krzyczał. Organizatorzy robią czasem takie ciekawostki - zakończył.

Czytaj także:
Polska medalistka pół roku temu była gotowa zerwać ze sportem. "Była silniejsza od wszystkich kolegów z grupy"
Niesamowity wyczyn! Adrianna Sułek z medalem mistrzostw Europy

Czy Paweł Fajdek rozczarował na ME?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×