"Dotrzymuje słowa". Euforia w sieci po kapitalnym biegu Ennaoui

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui
PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui
zdjęcie autora artykułu

Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy na dystansie 1500 metrów. Eksperci są zachwyceni sukcesem Polki i przypominają o jej zdrowotnych problemach.

W tym artykule dowiesz się o:

Jeszcze kilka miesięcy temu Sofia Ennaoui zmagała się z kontuzją, która na długo - prawie dwa lata - wykluczyła ją z treningów i startów. Ostatecznie doszła do pełni zdrowia i wystartowała w mistrzostwach Europy. W Monachium pokazała, że jest w świetnej dyspozycji.

Na ostatnim okrążeniu biegu na 1500 metrów uciekła rywalkom i rozpoczęła pogoń za prowadzącymi Laurą Muir i Ciarą Maggean. To duży sukces reprezentantki Polski. Jej występem zachwyceni są eksperci i fani.

"Miał być medal i jest medal. Sofia Ennaoui dotrzymuje słowa" - napisał Łukasz Jachimiak.

"To nie jest tylko brązowy medal, to jest aż brązowy medal biorąc pod uwagę ostatnie ciężkie lata" - dodał Radek Sarnik.

Przemysław Pozorowski przekazał, że ostatnie metry biegu Ennaoui oglądał wspólnie z Patrykiem Dobkiem. "Oglądał ostatnie metry biegu Polki ze stadionu i mówi mi: 'walczyła do samego końca'" - napisał dziennikarz TOK FM.

"Medal Sofii Ennaoui jest trzecim medalem reprezentantki Polski na tym dystansie w historii mistrzostw Europy" - przekazał sędzia i statystyk Tomasz Wieczorek.

"Dzień bez medalu na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium, dniem straconym. No to mamy! Sofia Ennaoui zdobyła brąz w biegu na 1500m" - dodał Krzysztof Wilanowski z Radia ZET.

Czytaj także: Zamieszanie i dyskwalifikacja po biegu Polek. "Jestem przerażona" Ogromne rozczarowanie Polaków. Są wściekli. Nie przebierają w słowach

ZOBACZ WIDEO: Na ten dzień czekaliśmy. Tylko spójrz, co zrobiła Anita Włodarczyk

Źródło artykułu: