Co ona zrobiła?! Sensacyjny medal dla Polski w Monachium!

Mamy dziesiąty medal na ME w lekkoatletyce! Anna Wielgosz po fantastycznym finiszu sprawiła dużą niespodziankę i wywalczyła brąz. Znalazła się w gronie zawodniczek, które złamały barierę dwóch minut.

Mateusz Kozanecki
Anna Wielgosz PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Anna Wielgosz
Rywalizacja w biegu na 800 metrów składała się z trzech etapów - eliminacji, półfinałów oraz finału. Awans do półfinału uzyskały aż trzy reprezentantki Polski.

Angelika Sarna i Adrianna Czapla zajęły jednak odległe pozycje i pożegnały się z rywalizacją. Do finału trafiła natomiast Anna Wielgosz. 28-latka awansowała z szóstym czasem.

Początkowo cała grupa biegła w niewielkich odstępach. Wydawało się, że Wielgosz nie będzie miała miejsca, aby przeprowadzić atak - była bowiem zamknięta przez rywalki.

Na ostatniej prostej Polka ruszyła do przodu. Po kapitalnym finiszu zdołała się przedrzeć na medalową pozycję. Musiała jednak uważać na rozpędzoną Lore Hoffmann.

Ostatecznie najlepsza okazała się Keely Hodgkinson (1:59.04 min.), a druga byłą Renelle Lamote (1:59.49 min.). Anna Wielgosz wydarła natomiast brąz (1:59.87 min.). Czwartą Hoffmann wyprzedziła o 0,05 s.

Wielgosz zdobyła zatem dziesiąty medal dla Polski podczas trwających mistrzostw. Biało-Czerwoni zgromadzili do tej pory 2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe krążki.