Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Nowe konkurencje w największej stadionowej imprezie dla amatorów. Zapisy ruszyły

1MILA nie zwalnia! Największa impreza stadionowa dla amatorów znowu zawita do Warszawy i Poznania. W tym roku będzie aż pięć konkurencji biegowych do wyboru. Zapisy na imprezę właśnie ruszyły.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
1MILA Materiały prasowe / 1MILA
Już 3 czerwca na stadionie AWF w Warszawie i 17 września na bieżni POSiR Golęcin w Poznaniu każdy będzie mógł sprawdzić się na tartanie. Każdy też będzie mógł dołączyć do charytatywnej akcji #WybiegamPrzyszłość. Startując i wpłacając cegiełkę charytatywną, uczestnicy wspierają młodych, zdolnych biegaczy, podopiecznych Programu Stypendialnego "Wybiegaj w Przyszłość".

"1MILA – mityng lekki i atletyczny” to jedyne takie zawody dla amatorów, na których każdy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia, może sprawdzić się na bieżni i poczuć jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym! Każdy zawodnik otrzymuje personalizowany numer startowy, każdy jest imiennie wyczytywany na start, a stadionowy doping kibiców i komentarz na żywo Tomasza Smokowskiego dopełnia niezwykłą oprawę tej imprezy.

Przed nami dwie edycje: 3 czerwca w Warszawie i 17 września w Poznaniu. Poza biegiem głównym na 1 milę (1609,34m), rozgrywanym w randze Amatorskich Mistrzostw Polski/Poznania, rywalizować będzie można również w Lekkiej Piątce, czyli wyjątkowym biegu na 5km, którego płaska i szybka trasa wiedzie częściowo po stadionie, a częściowo po asfalcie. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci (na 100m, 400m lub 800m). Mityng 1MILI wieńczy rywalizacja drużynowa: Sztafety 4x400m oraz Sztafety Rodzinne na tym samym dystansie.

Lekko i atletycznie

- Nasze hasło to "mityng lekki i atletyczny”. Bardzo dbamy o to, by na 1MILI każdy czuł, że to jego czas i miejsce. Niezależnie, jak podchodzisz do biegania - czy "lekko”, rekreacyjnie, czy "atletycznie” i chcesz urwać kolejne sekundy do nowej życiówki - będziesz się u nas czuć dobrze - przekonuje Ada Smokowska, Dyrektorka mityngów 1MILI.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za trening Polaków! "Dziewczyny się za mną uganiają"

- W pierwszej części imprezy, kiedy odbywa się Lekka Piątka i Biegi Dzieci, panuje iście piknikowa, rodzinna atmosfera. Po południu, kiedy na stadionie rozgrywana jest 1MILA, z każdą kolejną serią robi się coraz bardziej sportowo. Ta różnorodność i jednoczenie biegaczy, to dla nas wielka wartość - tłumaczy Smokowska.

Największą popularnością cieszy się dystans Lekkiej Piątki (5km). Dla jednych to miły, poranny jogging, inni walczą o wynik, bo trasa jest wyjątkowo szybka - szeroka, płaska, osłonięta od wiatru, a start i meta na stadionie tylko dodają skrzydeł.

- Jestem z 1MILĄ od samego początku i serce mi rośnie, widząc jak dzięki tej imprezie rozwija się bieganie stadionowe wśród amatorów - mówi Marcin Lewandowski, najwybitniejszy polski średniodystansowiec, Ambasador 1MILI.

- Cieszę się też ogromnie z dołączenia do programu zawodów nowej konkurencji - Sztafet Rodzinnych. W jednej drużynie sztafetowej pobiegną dorośli i dzieci. Dzisiaj, kiedy zakończyłem swoją karierę sportową i wreszcie mogę spędzić więcej czasu z moimi córkami, widzę jeszcze wyraźniej, jak ważne i fajne jest zarażanie dzieciaków własną pasją. Radość z uprawiania sportu jest wtedy jeszcze większa!

Zapisując się na imprezy, można też wziąć udział w akcji charytatywnej #WybiegamPrzyszłość, czyli przekazać cegiełkę dowolnej wielkości na rzecz Programu "Wybiegaj w przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. - Już trzeci rok wspólnie wybiegujemy przyszłość dla młodych, zdolnych biegaczy, podopiecznych naszej Fundacji - mówi Paulina Kalinowska, Koordynatorka Programu "Wybiegaj w przyszłość”.

W zeszłym roku uczestnicy 1MILI przekazali łącznie aż 21 tysięcy złotych na ten cel! Dzięki wsparciu darczyńców i partnerów Fundacji Zdrowy Ruch, w tegorocznej edycji Programu pomoc otrzymuje aż 12 Stypendystów oraz organizowane są otwarte, bezpłatne warsztaty psychologiczne dla całej społeczności młodych lekkoatletów. - Każdy, kto przy zapisach zdecyduje się przekazać cegiełkę #WybiegamPrzyszłość, otrzyma od nas wyjątkowy, złoty numer startowy. Dołączcie do złotej drużyny pomagających biegaczy! – przekonuje Kalinowska.

Nie tylko bieganie

1MILA to wydarzenie całodzienne, współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane są liczne, bezpłatne atrakcje w strefie expo, m.in. wielka strefa aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z gwiazdami i ekspertami z różnych dziedzin sportu, konkursy oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami.

Zapisy na wszystkie biegi w ramach 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl
Bezpośredni link do zapisów: https://zapisy.sts-timing.pl/720/strona/

Czytaj więcej:
Kolejna wielka impreza w Polsce
Gwiazdor chce zmiany trenera

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×