Kontrola CBA na Stadionie Śląskim. Jest komunikat obiektu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Focus Press / Na zdjęciu: Stadion Śląski
Materiały prasowe / Focus Press / Na zdjęciu: Stadion Śląski
zdjęcie autora artykułu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w czwartek weszli na teren Stadionu Śląskiego i rozpoczęli kontrolę. Śledztwo dotyczy współpracy spółki zarządzającej stadionem z Fundacją Kamili Skolimowskiej.

W tym artykule dowiesz się o:

O kontroli poinformowała spółka zarządzająca Stadionem Śląskim w Chorzowie. Wizyta funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego miała trwać kilka minut. Związana była z współpracą spółki z Fundacją  Kamili Skolimowskiej.

"W dniu 6 lipca br. roku Stadion Śląski odwiedzili funkcjonariusze CBA. Ich wizyta trwała kilka minut i wiązała się z prośbą o przygotowanie pewnych dokumentów. Na miejscu, wbrew temu co donoszą media, nie doszło do zabezpieczenia żadnych dokumentów. Stadion Śląski zawsze w pełni współpracuje ze służbami i tak jest tym razem. Stosowne dokumenty zostaną przygotowane i przekazane do CBA zgodnie z przepisami prawa" - czytamy w komunikacie spółki.

Współpraca pomiędzy spółką i fundacją wzbudza wiele kontrowersji. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", oba podmioty łączy osoba Marcina Rosengartena. Jest on członkiem zarządu fundacji, a w spółce pełnił funkcje prokurenta i pełnomocnika zarządu ds. organizacji III Igrzysk Europejskich.

Według śledczych, mogło dojść do nieprawidłowości podczas organizacji Drużynowych Mistrzostw Europy, które rozegrano w ramach igrzysk.

Stadion Śląski to największy polski obiekt lekkoatletyczny. Odbywają się tam najważniejsze imprezy w tej dyscyplinie sportu. Co roku gości tam Memoriał Kamili Skolimowskiej, który w tym roku rozgrywany będzie w ramach mitingu Diamentowej Ligi.

Czytaj także: Oficjalnie: reprezentant Słowenii w Lechu Poznań. Transfer z Ligue 1 ME U-19: gorzki smak zwycięstwa Polski. Trudna sytuacja w grupie

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #3. Mistrzyni z przypadku. Anita Włodarczyk odsłania kulisy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty