Była w Izraelu, gdy zaczęła się wojna. Polka zamieściła komentarz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui
Instagram / / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui
zdjęcie autora artykułu

Sofia Ennaoui przebywała na urlopie w Izraelu, gdy doszło do ataku ze strony Hamasu. Polka po kilku dniach skomentowała ostatnie wydarzenia. "Czy można zaplanować zaśnięcie przy szumie fal, a obudzenie przez alarmy bombowe?" - pisze.

W tym artykule dowiesz się o:

Mamy kolejny konflikt, na który cały świat spogląda z wielkim niepokojem. Zaczęło się w weekend, gdy terroryści z Hamasu (palestyńska organizacja terrorystyczna) zaatakowali Izrael. Zginęło wielu niewinnych ludzi, a teraz od kilku dni mamy do czynienia z akcją odwetową o kryptonimie "Żelazne Miecze". Izraelskie wojska niszczą cele w Strefie Gazy.

W chwili rozpoczęcia wojny w Izraelu przebywało wielu Polaków. Część z nich już szczęśliwie wróciło do kraju. W tej grupie jest Sofia Ennaoui. Polska biegaczka niedawno wyjechała na urlop do Izraela. Po kilku dniach zamieściła w sieci wpis, w którym opowiada o swoich przeżyciach.

"Życie pisze różne scenariusze, ale czy można zaplanować zaśnięcie przy szumie fal, a obudzenie przez alarmy bombowe? Podczas pobytu w Izraelu poznałam większość barw, jakimi jest malowany - kultura, jedzenie, miejsca czy ludzie. W najgorszych snach nie wyobrażałam sobie, że ostatniego dnia swojego pobytu wspólnie z przyjaciółmi zostaniemy postawieni w takiej sytuacji. Dopiero stojąc w obliczu wojny, która właśnie rozpoczyna się na Twoich oczach, uświadamiasz sobie namiastkę tego, co przeżywają ludzie na świecie, którzy muszą funkcjonować w takich warunkach każdego dnia" - pisze na Instagramie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zwierzę wpadło na murawę. Podczas meczu!

Medalistka mistrzostw Europy w biegach na 1500 metrów bezpiecznie wróciła do ojczyzny. Na miejscu zdała sobie sprawę, jak dużo miała szczęścia, że nic się jej nie stało.

"Przysłowie "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej" nabrało dla mnie silniejszego znaczenia. Świat jest piękny, bo tak różnorodny i warto z życia czerpać garściami, dlatego cieszę się, że ktoś "na górze" nade mną czuwał i szybko wróciłam do swojej ojczyzny! Trzymam kciuki za szybki powrót wszystkich Polaków do naszego kraju. Dziś jeszcze bardziej marzę i proszę o pokój na świecie" - dodała.

Ennaoui zapowiedziała, że to jej jedyny komentarz na temat przeżyć z Izraela. Teraz chce się w pełni skupić na przygotowaniach do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Paryżu.

Policjant otworzył ogień do turystów. Nie żyje trener znanego klubu >> Rodzina piłkarza mogła zginąć. Przerażające wydarzenia w Izraelu >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)