Jest skład reprezentacji Polski na HMŚ w Glasgow

Zgodnie z oczekiwaniami reprezentacja Polski w lekkoatletyce uda się na Halowe Mistrzostwa Świata w Glasgow (1-3 marca) w mocno okrojonym składzie. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mieli medalowych szans.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Ewa Swoboda Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
Od wielu tygodni było wiadomo, że w tym roku Halowe Mistrzostwa Świata nie będą tak istotne dla polskich lekkoatletów, jak zazwyczaj. Powód jest jasny - obfity w wydarzenia sezon letni, w którym odbędą się nie tylko Mistrzostwa Europy w Rzymie, ale przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Aby najlepiej przygotować się do najważniejszej imprezy od 2021 roku, z występów w zimie zrezygnowały więc m.in. Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska, Sofia Ennaoui, Kajetan Duszyński czy Karol Zalewski.

W czwartek Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił kadrę na HMŚ w Glasgow (1-3 marca), która będzie liczyła zaledwie 23 osób.

Skład nie jest liczny, jednak i tak będziemy mieli swoje medalowe szanse. Największe - Ewa Swoboda, druga w tym roku na światowych listach w biegu na 60 metrów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie uwierzysz. Sochan pokazał, co jadł przed meczem

Obok niej trzeba wymienić Pię Skrzyszowską, która, jak sama przyznaje, wciąż popełnia błędy, to znajduje się w światowej czołówce biegu na 60 m przez płotki.

Szanse na wysokie miejsce ma też skaczący coraz lepiej Piotr Lisek, choć w jego konkurencji poziom jest znakomity i bardzo wyrównany. Na wiele stać także Norberta Kobielskiego w skoku wzwyż, który nie boi się głośno mówić o chęci wywalczenia medalu w Paryżu.

Oczywiście nie można zapominać o sztafecie 4x400 m kobiet, jednak tutaj samo miejsce w finale będzie już przyzwoitym rezultatem.

Skład reprezentacji Polski na halowe MŚ w lekkoatletyce w Glasgow:

Kobiety:

60 m
Magdalena Stefanowicz (AZS AWF Katowice)
Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice)
800 m
Angelika Sarna (AZS AWF Warszawa)
Anna Wielgosz (CWKS Resovia Rzeszów)
1500 m
Martyna Galant (OŚ AZS Poznań)
Weronika Lizakowska (KUKS Remus Kościerzyna)
60 m ppł
Pia Skrzyszowska (KS AZS AWF Warszawa)
Weronika Nagięć (AZS AWF Kraków)
4x400 m
Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz)
Anna Maria Gryc (AZS AWF Warszawa)
Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice)
Alicja Wrona-Kutrzepa (BKS Bydgoszcz)

Mężczyźni: 800 m Mateusz Borkowski (AZS AWF Warszawa) 60 m ppł Krzysztof Kiljan (AZS AWF Warszawa) Jakub Szymański (SKLA Sopot) Skok wzwyż Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) tyczka Piotr Lisek (OSOT Szczecin) 4x400 m Patryk Grzegorzewicz (AZS UMCS Lublin) Mateusz Rzeźniczak (MKS Aleksandrów Łódzki) Daniel Sołtysiak (OŚ AZS Poznań) Maksymilian Szwed (AZS Łódź) Jan Wawrzkowicz (OŚ AZS Poznań)

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×