Tysiące dzieci bawiły się na lekcjach u Moniki Pyrek

Ponad trzy tysiące uczniów z pięciu województw wzięło udział w wiosennej edycji niezwykłych lekcji wychowania fizycznego przygotowanych przez Monikę Pyrek. – To był fantastyczny czas – mówi znakomita była polska lekkoatletka.

TS
Alternatywne lekcje WF z Moniką Pyrek Materiały prasowe / Na zdjęciu: Alternatywne lekcje WF z Moniką Pyrek
Ostatnim przystankiem na wiosennej mapie "KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcji WF" był wielkopolski Kaźmierz w powiecie szamotulskim. Wcześniej uczniowie ćwiczyli pod okiem Moniki Pyrek i innych mistrzów sportu w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Grudziądzu, Chojnicach i Polkowicach.

W sumie zatem ekipa Moniki Pyrek odwiedziła uczniów z pięciu województw – lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

W trakcie zajęć dzieci miały możliwość korzystania z nowoczesnych urządzeń, dzięki czemu niemal przez całe dwie godziny były w ruchu. Uczniowie mieli do wyboru cieszące się wielką atrakcją symulatory jazdy na rowerze i nartach, czy mobilne ścianki wspinaczkowe, urządzenia do przeciągania liny, a także m.in. refleksomierze i ergometry wioślarskie.

- Jestem bardzo dumna z kolejnej edycji naszych lekcji. Cieszę się, bo to akcja, którą realizujemy już od ładnych paru lat i zainteresowanie nią jest wciąż olbrzymie. W małym Kaźmierzu mieliśmy okazję gościć ponad dwustu pięćdziesięciu uczestników, a w sumie w naszych zajęciach w ciągu miesiąca udział wzięło ponad trzy tysiące uczniów i uczennic. To fantastyczne liczby i jestem dumna z tego, że nasz pomysł, który od jakiegoś czasu realizujemy, tak bardzo podoba się młodym ludziom - mówiła Monika Pyrek.

W Szkole Podstawowej w Kaźmierzu z uczniowie ćwiczyli nie tylko pod okiem Pyrek, ale także wybitnego polskiego kolarza torowego Damiana Zielińskiego, obecnego na wszystkich "KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcjach WF".

Oprócz niego na zajęciach w poszczególnych miastach z uczniami spotykali się m.in. wybitny lekkoatleta Marek Plawgo, znakomita zapaśniczka Monika Michalik, czy koszykarki z drużyny mistrzyń Polski z Polkowic.

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

- To na pewno jest dodana wartość do naszego spotkania, bo jest to dodatkowa atrakcja dla uczniów. Cieszę się, że mistrzowie sportu, którzy przecież mają masę zajęć, chętnie przyjeżdżają na nasze zajęcia - dodała Pyrek.

- Jestem zachwycona dzisiejszymi atrakcjami, które zawitały do naszej szkoły. Czerpcie z tego jak najwięcej i bawcie się sportem - mówiła do uczniów w Kaźmierzu dr Sylwia Zagórska, dyrektorka miejscowej szkoły. A uczestnicy zajęć bawili się świetnie. - Bardzo mi się podobało, świetne sprzęty i dobra energia! Super było się sprawdzić w konkurencjach, których normalnie się nie uprawia - mówił Olek z klasy VII.

- Dla mnie najciekawszą stacją była piłka, bo trenuje piłkę nożną, a tutaj mogliśmy sprawdzić pomiar prędkości strzału. Podobał mi się również bieg sprinterski - dodał Julek z klasy VI.

Alternatywne lekcje WF są częścią programu KINDER Joy of moving realizowanego przez Ferrero w ponad dwudziestu krajach na świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja sportowa oraz promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin. Inicjatywna Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).

Partnerem tytularnym „KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcji WF” był Ferrero Polska Commercial, a zajęcia dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wspierane przez lokalne samorządy. Honorowy patronat nad programem objął Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym był Ssang Yong Polmotor.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×