Wicemistrzyni olimpijska sprawdzi się w innej dyscyplinie. "Wciąż jest w kosmicznej formie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / maja.wloszczowska / Na zdjęciu: Maja Włoszczowska
Instagram / maja.wloszczowska / Na zdjęciu: Maja Włoszczowska
zdjęcie autora artykułu

Już 15 czerwca na mityngu 1MILI w Warszawie zadebiutuje w zawodach biegowych jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek w historii, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim - Maja Włoszczowska.

W sobotę, 15 czerwca stadion AWF Warszawa na warszawskich Bielanach wypełni się amatorami biegania w każdym wieku. W tym roku na mityngu "1MILA - mityng lekki i atletyczny”, organizowanym przez Fundację Zdrowy Ruch, będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach.

Poza biegiem głównym na 1 Milę (w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), rywalizować można również drużynowo w Sztafetach 4x400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5km, ze startem i metą na stadionie, którego trasa wiedzie zielonymi alejami skrajem Lasu Bielańskiego. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci (100m, 400m, 800m).

Mityng 1MILA Warszawa to impreza biegowa dla amatorów. Każdy może stanąć na starcie wraz z Mistrzynią i spróbować swoich sił na bieżni. Zapisy trwają tylko do 9 czerwca!

- Jedna mila to dokładnie 1609m. Maja jest wciąż w kosmicznej formie, ma na koncie tysiące kilometrów i setki startów na zawodach kolarskich, ale na imprezie biegowej to będzie jej debiut! - mówi Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator mityngu 1MILI.

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

- Specjalnie dla wszystkich debiutantów przygotowujemy oddzielną serię "moja pierwsza 1 Mila”, by mogli nawzajem się wspierać i nie czuć presji wyniku. Bo czas na mecie to tu naprawdę drugorzędna sprawa. Bieganie na stadionie niesie ze sobą niezwykłe emocje i każdy z Was może je przeżyć! - podkreśla Smokowski.

- Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Stołecznego Warszawy, Dzielnicy Bielany i pozostałych naszych Partnerów, możemy z roku na rok rozwijać mityng. Nasze hasło to "mityng lekki i atletyczny”. Dbamy o to, by na 1MILI każdy czuł się dobrze, niezależnie ile ma lat i czy biega rekreacyjnie czy się ściga - mówi Magda Sołtys, organizatorka mityngów 1MILI. - Promujemy sport rodzinny, bo jesteśmy przekonani, że to właśnie z ciekawego, aktywnego czasu spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół, rodzi się prawdziwa miłość do sportu i zdrowego trybu życia - podkreśla Sołtys. Program imprezy zaplanowany jest w taki sposób, żeby móc wziąć udział we wszystkich biegowych konkurencjach, móc pobiec wraz ze swoimi dziećmi lub też kibicować sobie nawzajem.

Dodatkowo, poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje w Strefie Kibica: spotkania z gwiazdami sportu i ekspertami z różnych dziedzin, testy sprzętu sportowego, konkursy oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami. Stanie tam też, m.in. Legia Park - rodzinna strefa Legii Warszawa, strefa Sali Zabaw Fikołki i strefa aktywności dla dzieci przygotowana przez lekkoatletyczny Klub Sportowy Kamila Żewłakowa. Atrakcje będą otwarte i bezpłatne dla wszystkich odwiedzających.

Czytaj więcej: Jest decyzja w sprawie Michaela Jepsena Jensena Pedersen znów dał o sobie znać. Będzie kara?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty