Emocje do końca u oszczepników. Krukowski poza wąskim finałem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Marcin Krukowski
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Marcin Krukowski
zdjęcie autora artykułu

Jakub Vadlejch fenomenalnym rzutem w ostatniej serii zapewnił sobie złoto w rywalizacji oszczepników. Pecha miał Marcin Krukowski - niewiele zabrakło mu, aby znaleźć się w wąskim finale.

W tym artykule dowiesz się o:

Marcin Krukowski rozpoczął zmagania od rzutu powyżej 80 metrów. Później jeszcze się poprawił - osiągnął 81,24 m. Długo znajdował się w czołowej ósemce, co dałoby mu awans do wąskiego finału.

Został jednak wyprzedzony i zajął dziewiątą lokatę. Zabrakło mu zaledwie 15 centymetrów. Mimo to był częściowo zadowolony ze swojego występu. Najważniejsze było dla niego, że mógł rzucać z pełnego rozbiegu.

- Myślałem, że uda mi się wejść z tym wynikiem do ósemki. Nie czułem, żeby którykolwiek rzut naszedł mi dobrze. (...) Cieszy to, że było równo i że mogłem rzucać z pełnego rozbiegu, pierwszy raz od końca kwietnia - skomentował Polak w rozmowie z TVP Sport.

Pod jego nieobecność trwała zacięta walka o medale. Bardzo długo na prowadzeniu znajdował się Julian Weber. Niemiec osiągnął już w pierwszej kolejce 85,94 m.

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

W ostatniej chwili wyprzedził go Jakub Vadlejch. Reprezentant Czech osiągnął kapitalne 88,65 m. To jego najlepszy wynik w tym sezonie. Pozwolił mu na wywalczenie złotego medalu. Weber musiał zadowolić się srebrem.

Na najniższym stopniu podium stanął Oliver Helander. Odnotujmy, że Fin miał tylko dwie próby mierzone. To właśnie w drugiej uzyskał 85,75 m, które dało mu brązowy medal. Dodajmy, że w eliminacjach odpadł drugi z Polaków Cyprian Mrzygłód.

Czytaj także:Finał pełen emocji. Polki dały z siebie wszystkoDuża odwaga Polki w finale. Do medalu zabrakło niewiele

Źródło artykułu: WP SportoweFakty