Paweł Fajdek wicemistrzem Europy w rzucie młotem! Szymon Ziółkowski na piątym miejscu

Paweł Fajdek został w Zurychu wicemistrzem Europy w rzucie młotem! Szymon Ziółkowski zajął piąte miejsce. Konkurs wygrał obrońca tytułu - Krisztian Pars.

Tomasz Rosiński
Jednym z głównych faworytów konkursu był Fajdek, który wygrał eliminacje z rezultatem 77,45. Natomiast Ziółkowski awansował do finału z wynikiem 74,93, plasując się w kwalifikacjach na ósmej pozycji.
Szymon Ziółkowski dość dobrze rozpoczął sobotnią rywalizację, gdyż w pierwszej próbie posłał młot na odległość 75,71, by w kolejnym podejściu rzucić 76,98, poprawiając swój najlepszy rezultat w tym sezonie.

Natomiast Paweł Fajdek w swoim drugim pomiarze zanotował 78,48, co dało mu pozycję lidera. Jednakże później "petardę odpalił" Węgier Krisztian Pars, obrońca tytułu i mistrz olimpijski z Londynu, który wykonał rzut na długość 82,18.

Z czasem Fajdek został wyprzedzony przez Siergieja Litwinowa (79,35), ale polski zawodnik potrafił odpowiedzieć na ten atak, przekraczając granicę osiemdziesięciu metrów (82,05) i zbliżając się do prowadzącego Parsa.

Do końca konkursu już się nic nie zmieniło i mistrzem Europy został broniący tytułu Węgier Krisztian Pars, który wyprzedził Pawła Fajdka oraz Rosjanina Siergieja Litwinowa. Szymon Ziółkowski uplasował się na piątej pozycji.

Fajdek wywalczył już dziewiąty medal dla Polski (2 złote, 3 srebrne, 4 brązowe) podczas mistrzostw Starego Kontynentu w Zurychu.