Znakomity występ Kamili Lićwinko. Polacy z minimami na mistrzostwa świata

Kamila Lićwinko zajęła drugie miejsce w skoku wzwyż podczas zawodów Diamentowej Ligi w Eugene. Joanna Jóźwik, Sofia Ennaoui oraz Piotr Lisek wywalczyli minima na mistrzostwa świata w Londynie.

Piotr Szarwark
PAP / Adam Warżawa
Sześciu reprezentantów Polski zaprezentowało się w sobotę podczas zawodów Diamentowej Ligi w Eugene. Dwoje z nich stanęło na podium. Drugie miejsce w skoku wzwyż zajęła Kamila Lićwinko, pokonując w swojej najlepszej próbie 1,95 m. Zawody zwyciężyła mistrzyni świata z 2015 roku - Maria Lasitskene (2,03 m).

Na podium stanął także Piotr Lisek. Tyczkarz uplasował się na trzeciej pozycji, w pierwszej próbie pokonując poprzeczkę zawieszoną na 5,81 m. Kilka chwil wcześniej zaliczył wysokość o 10 centymetrów mniejszą, czym wypełnił minimum na tegoroczne mistrzostwa świata w Londynie. Ósme miejsce w konkursie zajął Paweł Wojciechowski (5,56 m), a triumfował Amerykanin - Sam Kendricks (5,86 m.).

Oprócz Liska, minimum na najważniejszą lekkoatletyczną imprezę tego roku wywalczyły dwie Polki. Joanna Jóźwik zajęła siódmą lokatę w biegu na 800 metrów, pokonując ten dystans w czasie 2:00.77. Po raz kolejny nieuchwytna okazała się Caster Semenya (1:57.78). Na dziesiątej lokacie bieg na 1500 metrów ukończyła natomiast Sofia Ennaoui i też jest już pewna startu w Londynie. Do mety dobiegła w czasie 4:05.74, nieco ponad sześć sekund za zwyciężczynią - Faith Chepngetich Kipyegon.

Bezkonkurencyjny w konkursie pchnięcia kulą okazał się Ryan Crouser, który jako jedyny pokonał barierę 22 metrów. W piątej próbie zapisał dokładnie 22,43 m. Na siódmym miejscu zawody zakończył Konrad Bukowiecki - z wynikiem 20,29 m.

Czy Kamila Lićwinko zdobędzie medal na tegorocznych mistrzostwach świata?