HMŚ w Birmingham: srebro sztafety kobiet! Aniołki Matusińskiego nie zawiodły

Polska sztafeta kobiet 4x400 metrów wywalczyła srebrny medal halowych mistrzostw świata w Birmingham! Biało-Czerwone w składzie Justyna Święty, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska i Małgorzata Hołub pobiły ponadto w finale rekord Polski.

Tomasz Skrzypczyński
Polska sztafeta kobiet 4x400 metrów PAP/EPA / Adam Warżawa / Polska sztafeta kobiet 4x400 metrów
Trener Aleksander Matusiński zaskoczył ustawieniem Polek na bieg finałowy. Startująca zawsze na ostatniej zmianie Justyna Święty-Ersetic, czwarta zawodniczka tych HMŚ, została tym razem ustawiona na pierwszej zmianie. Decyzja trenera, który liczył na wywalczenie dobrej pozycji po pierwszych 400 metrach, okazała się znakomita.

Nasza najszybsza lekkoatletka przyprowadziła naszą ekipę na trzecim miejscu, którego Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska i Małgorzata Hołub-Kowalik nie oddały do końca.

Choć nasze lekkoatletki dobiegły jako trzecie, zdyskwalifikowano finiszujące na drugiej pozycji Jamajki. Polki otrzymają więc srebrne medale.

Ponadto Polki pobiły rekord kraju o ponad trzy sekundy! Ich czas to 3:26.09. W historii halowych imprez szybciej biegały w Europie jedynie Rosjanki, co mówi samo za siebie.

Złoto wywalczyły reprezentantki Stanów Zjednoczonych, brąz przypadnie Ukrainkom.