Nie ma mocnych na Caster Semenyę. Nowy rekord życiowy biegaczki

Caster Semenya zdobyła złoty medal igrzysk wspólnoty narodów w biegu na 1500 metrów. W finale ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Piotr Szarwark
Caster Semenya Getty Images / Shaun Botterill / Staff / Na zdjęciu: Caster Semenya
Kontrowersyjna biegaczka z Republiki Południowej Afryki sygnalizuje wielką formę. Caster Semenya we wtorek triumfowała w finałowym biegu na 1500 metrów podczas igrzysk wspólnoty narodów. Zawodniczka pokonała dystans w czasie 4:00.71, czym ustanowiła nowy rekord igrzysk oraz nowy rekord życiowy.

Semenya po raz kolejny nie miała sobie równych. Druga na mecie Kenijka Beatrice Chepkoech uzyskała czas o ponad dwie sekundy gorszy (4:03.09), a trzecie miejsce zajęła Walijka - Melissa Courtney (4:03.44).

Co ciekawe, we wtorek na dystansie 1500 metrów rywalizowali także dziesięcioboiści. Najlepszy z nich, Ben Gregory, uzyskał czas o blisko pół minuty gorszy od zawodniczki z RPA.

Ponadto rozdano medale w innych lekkoatletycznych konkurencjach. Kimberly Williams triumfowała w trójskoku, z kolei Isaac Makwala nie miał sobie równych na dystansie 400 metrów.

W piątek Caster Semenya stanie przed szansą na drugi złoty medal Igrzysk Wspólnoty Narodów, tym razem na dystansie 800 metrów.

Czy Caster Semenya pobije w tym roku rekord świata na 1500 lub 800 metrów?