"Najszybsze dziecko na świecie". Siedmioletni Rudolph Ingram szybki jak błyskawica!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / blaze_813 / Na zdjęciu: Rudolph Ingram
Instagram / blaze_813 / Na zdjęciu: Rudolph Ingram
zdjęcie autora artykułu

Rudolph Ingram, siedmioletni chłopiec z Florydy, został mianowany najszybszym dzieckiem na świecie i nowym Usainem Boltem. O kilka długości dystansuje swoich rówieśników, a nawet dorosłych. Nagrania z jego wyczynami cieszą się ogromną popularnością.

W tym artykule dowiesz się o:

Wszyscy wołają na niego "Blaze" (z ang. "błysk"), bo jest szybki jak błyskawica. Jego rekordy mówią zresztą same za siebie: 8,69 sekundy w biegu na 60 metrów, 13,48 sekundy w biegu na 100 metrów. W jego wieku to wyniki niezwykłe. Podkreślmy: Rudolph Ingram to siedmiolatek.

W swojej kategorii wiekowej chłopiec z Florydy nie ma konkurencji. Wystarczy sekunda, może dwie, a już ma nad rywalami kilka metrów przewagi. Przeciwników pokonuje z ogromną łatwością. Na tle rówieśników wygląda jak co najmniej kilka lat starszy od nich zawodnik. Mamy tu na myśli i niesamowitą szybkość, i robiącą wrażenie muskulaturę. "Kaloryfer" u siedmiolatka często się nie zdarza.

Tak Rudolph Ingram pobił rekordy w biegach na 60 i 100 metrów:

- Mój syn jest magikiem nie tylko na bieżni. Świetnie radzi sobie także w szkole, ma naprawdę znakomite oceny. Najlepiej idzie mu z informatyką, muzyką, językami obcymi i wychowaniem fizycznym - stwierdził Rudolph Ingram senior, ojciec i trener wyjątkowego siedmiolatka.

ZOBACZ WIDEO: Bańka na razie pozostanie ministrem sportu i turystyki. "Nie ma przeciwwskazań, aby łączyć role"

Rudolph w przyszłości chce zostać gwiazdą sportu i podobnie jak Usain Bolt odmienić oblicze sprintu. Już teraz Ingram jest określany mianem "nowego Bolta". Na przeszkodzie może stanąć jedynie zamiłowanie do innego sportu: futbolu amerykańskiego.

Zobacz także: Ostrawa: kapitalny występ Sofii Ennaoui. Rekord życiowy Polki

- Ma niewiarygodne możliwości. Jest po prostu nieuchwytny. Czegoś takiego u 7-latka jeszcze nie widziałem - powiedział Jimmy Watson, szkoleniowiec drużyny futbolu amerykańskiego, w której występuje siedmioletni Rudolph. Co więcej - Ingram zachwyca nie tylko swoją sprawnością fizyczną, ale też dojrzałością.

- Ciężko pracuję, aby wykrzesać z siebie wszystko, co tylko mogę i moim kolegom z drużyny. Chcę im pokazać, że cały zespół musi dać z siebie absolutnie wszystko. Jeśli nie wiedzą, jak to zrobić, ja im pokażę - mówił chłopiec.

Zobacz także: Korea Północna i Korea Południowa zamierzają wspólnie zorganizować igrzyska olimpijskie w 2032 roku

Wracając jednak do jego talentu sprinterskiego - głównie za jego sprawą Ingrama podziwiają setki tysięcy osób. Tylko w serwisie Instagram siedmiolatka obserwuje ponad 315 tys. internautów, natomiast opublikowane filmy mają nawet po pół miliona wyświetleń. Swego czasu jedno z nagrań Rudolpha udostępnił sam LeBron James, gwiazdor NBA.

Źródło artykułu: