Diamentowa Liga w Sztokholmie: Piotr Lisek i Marcin Lewandowski na podium

Udany start reprezentantów Polski w mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. W konkursie tyczkarzy 2. miejsce zajął Piotr Lisek. Z kolei w biegu na 800 metrów na 3. pozycji finiszował Marcin Lewandowski.

Szymon Łożyński
Piotr Lisek PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Piotr Lisek
W konkursie tyczkarzy wystartowało dwóch reprezentantów Polski. Z dwójki Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski lepiej wypadł pierwszy z wymienionych. Halowy mistrz Europy z 2017 roku pokonał poprzeczkę na wysokości 5,60.

Lepszy wynik w tym konkursie zanotował tylko Amerykanin Sam Kendricks (5,72). Z kolei Paweł Wojciechowski zakończył zmagania na 5. pozycji z przeciętnym rezultatem 5,36.

Marcin Lewandowski coraz częściej przyzwyczaja kibiców do startów na 1500 metrów. Nie oznacza to jednak, że zupełnie zrezygnował z dystansu na 800 metrów, na którym jeszcze niedawno święcił wielkie sukcesy. Właśnie w tym biegu pobiegł Polak w Szwecji.

W Sztokholmie 31-latek musiał uznać wyższość tylko Amela Tuka z Bośni i Hercegowiny oraz Ryana Sancheza z Portoryko. Lewandowski wbiegł na metę z czasem 1:46.79.

Ozdobą mityngu Diamentowej Ligi był znakomity wynik Daniela Stahla w rzucie dyskiem. Szwed przed własną publicznością wygrał zmagania dyskoboli z rezultatem aż 69,57.