KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Caster Semenya odwołuje się od decyzji CAS

Caster Semenya postanowiła odwołać się od decyzji Trybunały Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, który odrzucił jej apelację ws. nowych przepisów IAAF ws. obniżania poziomu testosteronu u lekkoatletek.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Caster Semenya Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Caster Semenya
Caster Semenya nie zamierza rezygnować z walki z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Reprezentantka RPA nie godzi się z decyzją Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, który na początku miesiąca wydał niekorzystną dla niej decyzję.

CAS odrzucił jej apelację ws. decyzji IAAF wobec lekkoatletek startujących na dystansach od 400 metrów do 1 mili i chorujących na hipoandrogenizm.

Według nowych przepisów poziom testosteronu u nich musi być obniżany lekami. W innym przypadku zawodniczki nie będą mogły brać udziału w zawodach.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Tomasz Frankowski europarlamentarzystą. "Ma cechy, których politykom brakuje"

Joanna Jóźwik skomentowała walkę Caster Semenyi. Czytaj więcej--->>>

Semenya uznała to za wielką niesprawiedliwość i nie odpuszcza. Reprezentująca jej interesy Dorothee Schramm zapowiedziała, że zostało złożone odwołanie od decyzji CAS do szwajcarskiego sądu.

W nim mają zostać przedstawione argumenty, że decyzja trybunału uderza w podstawową wolność publiczną. Czy jednak zostaną one uznane?

Dodajmy, że nowe przepisy Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej miały zostać wprowadzone już w listopadzie 2018 roku, ale ze względu na odwołanie południowoafrykańskiego związku do trybunały w Lozannie ich wejście w życie opóźniło się o ponad pół roku.

IAAF odpowiedział na ataki zwolenników Caster Semenyi. Czytaj więcej--->>>

Semenya ma w dorobku dwa medale olimpijskie na 800 metrów (złoto i srebro) oraz trzy złota mistrzostw świata na tym samym dystansie. Jej występ na tegorocznych MŚ w Doha wydaje się jednak wykluczony.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
  • yes Zgłoś komentarz
    Nie chce odstąpić od kasy na odpowiadających jej dystansach. 3km, to inna bajka. Ciekawe jakie wyniki miałaby w pchniéciu kulą albo w skoku w dal? oczywiście po odpowiednim
    Czytaj całość
    treningu/przygotowaniu ducha i ciała.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×