DME Bydgoszcz 2019. Kuriozalna wpadka Brytyjczyków. Do sztafety wpisali kulomiota

Brytyjska sztafeta mężczyzn 4x400 nie została dopuszczona do startu w DME. Okazało się, że omyłkowo wpisano do składu kulomiota, którego w Bydgoszczy nie było.

Robert Czykiel
Youcef Zatat Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Youcef Zatat
Youcef Zatat na co dzień rywalizuje w pchnięciu kulą. W zakończonych drużynowych mistrzostwach Europy jednak nie wystartował. Okazuje się, że gdyby przyjechał do Bydgoszczy, to mógłby zadebiutować w zupełnie innej konkurencji.

DME Bydgoszcz 2019: mamy tę moc! Polscy władcy Europy >>

Wszystko przez wpadkę reprezentacji Wielkiej Brytanii. W niedzielę zawody kończyła męska sztafeta 4x400 m. Osoba zgłaszająca skład, zamiast wpisać na listę Rabaha Yousifa, wpisała wspomnianego Zatata.

W związku z nieobecnością kulomiota drużyna biegaczy nie została dopuszczona do startu. Brytyjczycy nie mogli także wprowadzić poprawki. Zatat na Twitterze napisał, że gdyby był na miejscu, to na pewno by pobiegł.

Brytyjscy biegacze podobno ze spokojem przyjęli informację o pomyłce i niedopuszczeniu ich do sztafety. Błąd jednak miał konsekwencje. W przypadku dobrego wyniku cała reprezentacja mogła ukończyć DME na trzecim miejscu. Wielka Brytania ostatecznie była piąta w klasyfikacji.

Marcin Lewandowski: Jesteśmy straszną potęgą. Zdominowaliśmy rywalizację w Europie >>

W Bydgoszczy najlepiej zaprezentowali się Polacy, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium. Biało-Czerwoni zdobyli 375 punktów, a drudzy Niemcy mieli ich 317,5.