Impreza roku w Warszawie. Mistrzowie Europy na Memoriale Zygmunta Szelesta

Piotr Małachowski, Konrad Bukowiecki, Maria Andrejczyk i Anna Kiełbasińska wezmą udział w 5. edycji InterEuropol Memoriału Zygmunta Szelesta, który 17 sierpnia odbędzie się na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego przy Marymonckiej.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Maria Andrejczyk Materiały prasowe / Tomasz Kasjaniuk / Na zdjęciu: Maria Andrejczyk
Małachowski - wicemistrz olimpijski z Pekinu (2008) i Rio de Janeiro (2016) - wraca w tym sezonie do wysokiej formy. Dyskobol po zmianie trenera i rozpoczęciu pracy ze słynnym Gerdem Kanterem osiąga najlepsze wyniki od dwóch lat, a w niedzielę wygrał konkurs rzutu dyskiem podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy, gdzie Polacy sięgnęli po historyczne złoto.

- Byłem pierwszy, ale ze średnim wynikiem, więc w najbliższy weekend chcę to sobie odbić - zapowiada nasz zawodnik. - Przed igrzyskami olimpijskimi w Rio rzuciłem na stadionie AWF-u 68 metrów co pokazuje, że przy ładnej pogodzie padają tam naprawdę fajne wyniki. Kibice, którzy przyjdą na sobotnie zawody, na pewno nie pożałują - mówi. Jednym z jego rywali będzie brązowy medalista mistrzostw świata (2015) Robert Urbanek.

Marek Plawgo: Wunderteam na miarę naszych czasów -->

Bukowiecki to obecnie trzeci zawodnik europejskich list i wicemistrz Europy z Berlina (2018). W tym sezonie na Starym Kontynencie dalej od niego kulą pchają tylko Michał Haratyk oraz Bob Bertems. - Lekka atletyka w Polsce jest coraz bardziej popularna, co było widać w Bydgoszczy. A każdy mityng to dla kibiców okazja, żeby zobaczyć "na żywo" gwiazdy, które na co dzień oglądają w telewizji - zachęca nasz kulomiot.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Nie jestem najlepszy, po prostu robię swoje

Gwiazdą biegu na 400 metrów będzie Kiełbasińska, czyli halowa mistrzyni Europy w sztafecie (2019). Zawodniczka SKLA Sopot na najdłuższym sprinterskim dystansie zmierzy się z klubowymi podopiecznymi Aleksandra Matusińskiego: członkinią "złotej" sztafety z tegorocznych MME Karoliną Łozowską oraz Adrianną Janowicz, która dwa lata temu zajęła ze sztafetą 4x400 m drugie miejsce na zawodach IAAF World Relays.

- Memoriał Szelesta to zawsze wspaniała atmosfera i możliwość rywalizacji na doskonałym stadionie, gdzie przy dobrej pogodzie padają świetne rezultaty. W tym roku zawody będą ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski. Tym bardziej warto więc na stadionie AWF-u być - zachęca Matusiński.

Andrejczyk - podobnie jak Małachowski, Kiełbasińska, a także Katarzyna Sokólska (100 m), Daria Zabawska (rzut dyskiem), Norbert Kobielski (skok wzwyż), Tomasz Jaszczuk (skok w dal) i Adrian Świderski (trójskok) - wystąpi w Warszawie tydzień po sukcesie w Bydgoszczy. Nasza oszczepniczka w DME osiągnęła swój najlepszy wynik od występu na igrzyskach w Rio co jest sygnałem, że po problemach zdrowotnych wraca do najwyższej formy.

Rzym walczy z Chorzowem o ME 2024 -->

O minimum na mistrzostwa świata w Dausze powalczą podczas Memoriału skoczkowie wzwyż: Kobielski i mistrz Europy z Belgradu (2017) Sylwester Bednarek. Do startów po kontuzji wraca trójskoczek Karol Hoffmann, Bukowieckiemu postawi się Jakub Szyszkowski, a na płotkach pobiegną młodzieżowy wicemistrz Europy (2019) Michał Sierocki i piąty zawodnik igrzysk olimpijskich (2008) Artur Noga.

Zawody rozpoczną się o godz. 17:00, transmisję przeprowadzi internetowa telewizja KP Sport. Wstęp jest bezpłatny.

5. InterEuropol Memoriał Zygmunta Szelesta to największe lekkoatletyczne wydarzenie roku w stolicy. Jego organizatorem jest Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, a partnerami InterEuropol Piekarnie Szwajcarskie, Toyota Wiśniewski, Tamex, Kris-Luft, ProSM, Gregsoft Group, AWF Warszawa, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Tomasz Kasjaniuk Fotografia Sportowa, Miasto Stołeczne Warszawa, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Park Wodny Warszawianka, Czwórka Polskie Radio i Hotel Partner w Warszawie.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×