Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ministerstwo Sportu zostanie usunięte? "Nic mi na ten temat nie wiadomo"

Politycy szykują się do rekonstrukcji rządu, w ramach której najprawdopodobniej zmniejszona zostanie liczba ministerstw. Jednym z zagrożonych resortów ma być Ministerstwo Sportu.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Danuta Dmowska-Andrzejuk East News / Tomasz Jastrzebowski / Na zdjęciu: Danuta Dmowska-Andrzejuk

Informację o możliwym usunięciu Ministerstwa Sportu jako pierwszy podał Onet. Według serwisu mogłoby stać się to jesienią ku ogólnemu niezadowoleniu związków poszczególnych dyscyplin. Aktualnie na czele resortu stoi Danuta Dmowska-Andrzejuk, która w tej roli zastąpiła Witolda Bańkę, aktualnie przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). 

Jak do powyższych spekulacji odnosi się samo Ministerstwo? Natalia Górna, dyrektor biura komunikacji w resorcie podkreśla, że póki co nic w tej sprawie nie wie. 

- Nic mi na ten temat nie wiadomo. Nic takiego do nas nie dotarło, żadne tego typu informacje - powiedziała w rozmowie z naszym serwisem. 

Gdyby jednak powyższe głosy okazały się prawdą, polski sport na pewno mocno by ucierpiał. Wówczas zamiast funkcji ministra, najważniejsza dla niego osoba pełniłaby rolę podsekretarza stanu. Sport straciłby zarówno jeżeli chodzi o znaczenie i możliwe wpływy, ale również finansowo. 

Ministerstwo Sportu w Polsce zostało utworzone w 2005 roku. Wcześniej faktyczną władze nad sportem w kraju sprawowała Polska Konfederacja Sportu. 

Czytaj także:
Lekkoatletyka. Szykuje się wielki pojedynek podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Ewa Swoboda w roli głównej
Lekkoatletyka. Deajah Stevens zawieszona na 18 miesięcy. Unikała testów na doping

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie tylko świetnie skacze o tyczce. Akrobatyczne umiejętności Piotra Liska

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4):
 • Robert Kolakowski Zgłoś komentarz
  Jak mowia Amerykanie "photo ops" szanse za zdjecia dla politykow nie znikna.
  • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
   SPORT był zawsze NIECHCIANYM DZIECKIEM w rządowych strukturach, Przez lata funkcjonował w ramach resortu oświaty. Ale ponieważ jakieś mniejsze lub większe sukcesy w 36-milionowym kraju
   Czytaj całość
   zawsze były i będą, więc DECYDENCI w odpowiednim momencie znajdą drogę na sportowe areny, żeby „ogrzać się w blasku medali”.
   • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
    I znowu tradycyjny schemat. Jak nie wiadomo gdzie wepchnąć jakiś temat, to wciskamy go do działu LEKKA ATLETYKA. Przestańcie robić z KRÓLOWEJ SPORTU śmietnisko. Może skoro Ministrem
    Czytaj całość
    Sportu jest Danuta Dmowska-Andrzejuk, to artykuł powinien być w dziale SZERMIERKA. Wtedy można byłoby się w tym dopatrzeć chociaż cienia jakiejś LOGIKI. Albo jeszcze lepiej - zróbcie dział POLITYKA W SPORCIE i tam wciskajcie te wszystkie polityczne knoty, których ostatnio na waszych łamach zatrzęsienie.
    • yes Zgłoś komentarz
     Zrobią wiceministra poległego kulturze albo oświacie i powiadomią kogo trzeba w odpowiednim czasie... Pozmieniają oczywiście wówczas, gdy nie będą chcieli utrzymać osobnego
     Czytaj całość
     ministerstwa.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×