Lekkoatletyka. Arcyciekawy pojedynek na Stadionie Śląskim. Wojciech Nowicki kontra Paweł Fajdek

We wtorek odbędzie się 66. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Ozdobą rywalizacji z pewnością będzie starcie Wojciecha Nowickiego i Pawła Fajdka w rzucie młotem.

PS
Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek WP SportoweFakty / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek
Gwiazdy nie tylko polskiej, ale i światowej lekkiej atletyki wystąpią we wtorek na Stadionie Śląskim w ramach 66. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. Na bieżni zobaczymy m.in. Karolinę Kołeczek, która w biegu na 100 metrów przez płotki zmierzy się z Elwirą Hierman, czyli mistrzynią Europy z Berlina.

Na kolejny dobry występ liczy Justyna Święty-Ersetic. - Bardzo lubię tutaj startować i mam nadzieję, że uzyskam wartościowy wynik - powiedziała lekkoatletka, cytowana przez oficjalną stronę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W Chorzowie wystartuje także Ewa Swoboda. Sprinterka zdaje sobie sprawę, że nie jest to sezon przeznaczony do bicia rekordów życiowych, niemniej liczy na dobry rezultat.

Ciekawie będzie także poza bieżnią - w konkurencjach technicznych. W skoku o tyczce zobaczymy Sama Kendricksa, który o zwycięstwo w konkursie miał walczyć z Piotrem Liskiem. Nie wiadomo jednak, czy Polak będzie w stanie wystąpić na Stadionie Śląskim po pechowym starcie w Bydgoszczy (WIĘCEJ).

Ozdobą Memoriału Janusza Kusocińskiego będzie z pewnością pojedynek młociarzy - Wojciecha Nowickiego i Pawła Fajdka. Ten drugi w ostatnich dniach ustanowił swój najlepszy wynik w sezonie (WIĘCEJ).

- Najważniejsze są dla mnie kwestie związane z techniką rzutów. Jak wszystko zagra to będziemy, jutro z Pawłem Fajdkiem naprawdę rzucać daleko. Kibice nie będą zawiedzeni - zapowiada Nowicki.

Memoriał rozpocznie się o godzinie 16:00. W sumie rozegranych zostanie 15 konkurencji.

ZOBACZ WIDEO: Lewandowski nie odejdzie z Bayernu po wygraniu LM. "Teraz to najlepsza drużyna w Europie. Nie będzie chciał niczego zmienić"
Kto twoim zdaniem okaże się lepszy we wtorkowym pojedynku młociarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×