Lekkoatletyka. Pierwsze zwycięstwo Lewandowskiego nad Kszczotem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PZLA/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski i Adam Kszczot
Materiały prasowe / PZLA/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski i Adam Kszczot
zdjęcie autora artykułu

Zwycięstwo Marcina Lewandowskiego nad Adamem Kszczotem na 1500 metrów, wygrana Piotra Liska i dobry rezultat Michała Haratyka to najważniejsze wydarzenia piątkowego mityngu "Poznań Athletics Grand Prix".

Marcin Lewandowski nie wygrał biegu na 1500 metrów i zajął trzecie miejsce (3,37,71 s), jednak po raz pierwszy w karierze na tym dystansie Adama Kszczota. Dwukrotny wicemistrz świata na 800 metrów był szósty (3,38,69 s). Wygrał Piers Copeland (3,37,51 s).

W pchnięciu kulą mężczyzn najlepszy był Michał Haratyk, który po raz kolejny w tym sezonie przekroczył 21 metrów - w najlepszej próbie osiągnął 21,55 m. Wśród pań triumfowała Paulina Guba - mistrzyni Europy pchnęła kulę na odległość 17,97 m.

Dobrze w skoku o tyczce pokazał się Piotr Lisek, który wygrał z wynikiem 5,72 m, drugi był Robert Sobera (5,52 m). Bez wysokości konkurs zakończył Paweł Wojciechowski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Lewis Hamilton zaskoczył sprzątaczkę. Tego się nie spodziewała

Na 800 metrów wśród pań dobry występ zanotowała Angelika Cichocka, która była druga (2,01,64 s), a czwarta Angelika Sarna (2,03,32 s). Wygrała Aleksandra Bell (2,01.60 s).

Kolejne zwycięstwo w końcówce sezonu w rzucie młotem zgarnął Paweł Fajdek (78,06 m), który pokonał Wojciecha Nowickiego prawie o trzy metry (75,14 m). Wśród kobiet najlepsza była Malwina Kopron (72,48 m).

Oni są oburzeni decyzją ws. Caster Semenyi. Czytaj więcej--->>>

Padają rekordy zakażeń, ale igrzyska muszą się tam odbyć. Czytaj więcej--->>>

Źródło artykułu: