Fantastyczny bieg 17-latki. Przegrała tylko z Justyną Święty-Ersetic [WIDEO]

Kornelia Lesiewicz została autorką jednej z największych niespodzianek 65. Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce. 17-latka nieznacznie przegrała złoto z Justyną Święty-Ersetic. Zobacz finałowy bieg na 400 metrów.

Mateusz Kozanecki
lekkoatletki w biegu na 400 metrów Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: lekkoatletki w biegu na 400 metrów
Niedziela była drugim dniem rywalizacji w 65. Halowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. Jedną z konkurencji był bieg na 400 metrów kobiet.

Faworytką do wywalczenia złotego medalu była Justyna Święty-Ersetic. Rekordzistka Polski od początku narzuciła mocne tempo i znajdowała się na prowadzeniu.

Za plecami 28-latki utworzyła się grupa pościgowa. Fantastycznie spisała się Kornelia Lesiewicz. Urodzona w 2003 roku zawodniczka wpadła na metę tuż za Święty-Ersetic.

17-latka uzyskała czas 52,56 s, co jest jej rekordem życiowym, a także rekordem Polski do lat 20. To wynik lepszy niż minimum na Halowe Mistrzostwa Europy.

Brązowy medal w Toruniu wywalczyła Małgorzata Hołub-Kowalik, która do Lesiewicz straciła 0,3 s.