HME Toruń 2021. Kolejne srebro. Zobacz klasyfikację medalową po sukcesie Justyny Święty-Ersetic

W trzecim dniu halowych mistrzostw Europy w Toruniu reprezentacja Polski zdobyła jeden medal - za sprawą Justyny Święty-Ersetic. Sprawdź, jak przełożyło się to na klasyfikację.

PS
Justyna Święty-Ersetic PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic
Póki co halowe mistrzostwa Europy w Toruniu mają dla reprezentacji Polski srebrny kolor. W piątek drugie miejsce w pchnięciu kulą zajął Michał Haratyk, a w biegu na 1500 metrów srebro wywalczył Marcin Lewandowski. W sobotę do kolekcji wpadło kolejne srebro - tym razem w wykonaniu Justyny Święty-Ersetic - na dystansie 400 metrów.

Po drugim dniu Polacy zajmowali siódme miejsce w klasyfikacji medalowej, ale po trzecim spadli na 12. lokatę. Mnóstwo radości i medali powinna przynieść nam niedziela. Na starcie m.in. Adam Kszczot, Patryk Dobek oraz Mateusz Borkowski (w finale na 800 metrów), Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka (również 800 metrów), Piotr Lisek (skok o tyczce), czy sztafety 4x400 metrów kobiet i mężczyzn.

Po trzecim dniu zmagań w Toruniu na czele klasyfikacji medalowej jest Belgia - przed Wielką Brytanią i Holandią.